Topowy Wykon: Dennis Chambers

Topowy Wykon: Dennis Chambers

22 czerwca 2020, 11:00

Dołączenie w nastoletnim wieku do zespołu Parliament Funkadelic to sztuka, której mogą dokonać tylko nieliczni. W dzisiejszym odcinku mamy zaszczyt gościć muzyka o niesamowitej technice i niepodrabianym brzmieniu. Przed Państwem - Dennis Chambers.

 [img:1]

 

1. Mike Stern Group with Bob Berg - Games (Dennis Chambers drum solo)

Jak większość perkusistów z najwyższej półki, także Dennis Chambers wykonuje wiele gatunków muzycznych. Niezależnie czy wykonuje funk czy fusion w zespole Mike'a Sterna, zawsze znajdzie się miejsce na open solo perkusji. Trwająca ponad 10 minut solówka perkusji to prawdziwa dawka najwyższych umiejętności (start około 11:20).

 

 

2. Dennis Chambers - John McLaughlin: TONY

Solo wykonane podczas koncertu grupy gitarzysty John McLaughlina jest połączeniem niesamowitej techniki z wielką wrażliwością muzyczną. Obok typowych dla Chambersa szybkich przebiegów pojawiło się również wiele fragmentów opartych wyłącznie na rytmie stopa - werbel - ride, co spięło partię solową w całość najwyższej klasy. 

 

 

3. Dennis Chambers Plays Tower of Power

Powstały w 1968 roku zespół Tower of Power to niekwestionowana legenda muzyki funkowej. David Garibaldi był jednym z założycieli z zespołu i od 1998 roku nieprzerwanie do dziś jest perkusistą tej formacji. W sytuacji kiedy nie mógł zagrać z zespołem zastępstwa zostało zaproponowane Dennisowi. Efekt takiego połączenia był naprawdę świetny.

 

 

4. Dennis Chambers - Buddy Rich Band: Rocky And His Friends

W większości odcinków naszego cyklu gwiazdy występują w większych składach typu big band - podobnie jest z Chambersem. Rocky And His Friends to utwór typowy "fast" z dużą ilością solówek, w tym open sola perkusji. Jak sobie poradził? Odpowiedź jest oczywista ;)

 

 

5. Dennis Chambers Varsavia October,1986

W listopadzie zeszłego roku opisywaliśmy wizytę Chambersa w Blue Note Poznań, lecz nie była to pierwsza wizyta amerykańskiego perkusisty w naszym kraju. W 1986 roku zawitał do naszej stolicy wraz z gitarzystą jazzowym Johnem Scofieldem, aby zagrać na festiwalu Jazz Jamboree. Podczas koncertu Chambers wykonał niesamowite open solo zarejestrowane poniżej.

 

Zobacz także:

 
Akustyczne

Perkusja

Pad perkusyjny zamiast pełnowymiarowej perkusji?
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz