Dlaczego warto zainwestować w LED? Elation KL Fresnel

Dlaczego warto zainwestować w LED? Elation KL Fresnel

15 czerwca 2020, 11:00
Producent: Elation

Zalet LED jako zamiennika światła opartego na wolframie jest wiele: większa wydajność przy mniejszym poborze mocy, mniejsza potrzeba konserwacji, mniej wytwarzanego ciepła i większa elastyczność. Wiodąca austriacka firma eventowa STEINERLIVE, korzysta ze wszystkich tych zalet dzięki niedawnemu zakupowi opraw typu wash Elation KL Fresnel LED, o wysokiej jakości białego światła i o strumieniu tak jasnym jak tradycyjna żarówka halogenowa.

Dzięki ponad 35-letniemu doświadczeniu w branży firma STEINERLIVE z siedzibą w Wiedniu jest ekspertem w zakresie profesjonalnej technologii eventowej na kongresach, konferencjach, spotkaniach firmowych, wydarzeniach wirtualnych i wystawach. Poszukując alternatywy LED dla starzejącego się asortymentu wolframowych opraw Fresnel, przedstawiciel handlowy Elation w Austrii, Karl Lager, pomógł personelowi STEINERLIVE w wyborze linii KL Fresnel.

 

Wykonał świetną robotę, odpowiedział na wszystkie nasze pytania i dostarczył nam sprzęt demonstracyjny, stwierdza Bernhard Höfert ze STEINERLIVE. 

 

[img:1]

 

Seria KL Fresnel to linia ciepłych białych lub zimnych białych lamp LED Fresnel dostępnych w modelach 50W, 150W i 350W. STEINERLIVE nabył 150W KL Fresnel 6 CW, zimnobiały Fresnel LED z silnikiem 5600 K Cool White LED i wysokim CRI wynoszącym 97.

 

KL Fresnel 6 CW zastąpi nasz asortyment opraw żarowych Fresnel w celu zmniejszenia obciążenia elektrycznego, uproszczenia konfiguracji bez potrzeby stosowania racków dimmerowych, a tym samym skomplikowanego okablowania oraz usprawnienia instalacji dzięki zastosowaniu hybrydowych kabli DMX z zasilaniem, które łączą łańcuchowo osprzęt. Są w rozsądnej cenie i mają potrzebne nam funkcje i akcesoria - powiedział Höfert, dodając, że wersja 150 W może łatwo zastąpić światło żarowe o mocy 1 kW.

 

Firma zdecydowała się na zimnobiałą wersję, ponieważ najlepiej pasuje do ich kamer i sprzętu do przesyłania strumieniowego video, ale także dlatego, że według Höfert klienci zwykle wolą niższą temperaturę barwową.

 

Strumień świetlny i jednorodność KL Fresnel zostały odebrane najlepiej w bezpośredniej konfrontacji z oprawami konkurencji - powiedział. Podobnie obudowa i konstrukcja wywarły najlepsze wrażenie pod względem niezawodności i trwałości. Ponadto, współczynnik oddawania barw był nieco lepszy niż w przypadku innych urządzeń. 

 

KL Fresnel posiada także manualny zoom, dimmer sterowany ręcznie lub poprzez DMX, a także barndoory i ramkę do filtra żelowego. Dzięki regulowanej częstotliwości odświeżania, trybowi cichej pracy i pracy bez migotania stanowi idealne oświetlenie wash do użytku z kamerami.

Jak mówi Höfert, nowe urządzenia KL STEINERLIVE będą wykorzystywane w miejscach, takich jak sale sesyjne i rozrywkowe podczas dużych kongresów, sale konferencyjne, oświetlenia scen podczas wirtualnych wydarzeń, podczas konferencji prasowych oraz oświetlenia na wystawy. Ostatnio firma wykorzystuje urządzenia w swoim wewnętrznym studiu do nagrań, streamingu i produkcji wirtualnych, które są coraz bardziej aktualne w obecnych kryzysach.

 

Każdy z naszych techników oświetlenia jest bardziej niż zadowolony z opraw i ich wydajności, podsumowuje. Chociaż nie korzystaliśmy z nich tak często, jak się spodziewaliśmy z powodu kryzysów, z niecierpliwością czekamy na pracę z nimi, gdy sytuacja się poprawi.

 

Reflektory PC, Fesnel Oświetlenie led

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Przedsiębiorstwo Specjalistyczne TEATR

adres:
al. Krakowska 20 05-090 Sękocin Nowy

Oświetlenie

Show Makers European Forum już 15-16 lutego w Krakowie
Więcej wiadomości