JBL VTX A8 wyborem niemieckiej sali koncertowej Konzerthaus Dortmund

JBL VTX A8 wyborem niemieckiej sali koncertowej Konzerthaus Dortmund

2 lipca 2020, 11:00
Producent: Crown JBL Soundcraft
Dystrybucja: ESS Audio

Konzerthaus Dortmund jest jedną z wiodących sal koncertowych i eventowych w Niemczech. Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom związanym z organizowaniem imprez wykorzystujących nagłośnienie, zapadła decyzja o zainwestowaniu w nowy system pro audio.

Zamknięcie sali wiosną 2020 roku związane z pandemią Covid-19, zostało wykorzystane do przeprowadzenia niezbędnej przebudowy i integracji nowego systemu. Zadanie to powierzone zostało firmie B+B Veranstaltungstechnik GmbH z Dortmundu, która jest wieloletnim opiekunem technologicznym sali koncertowej.

 

[img:2]

[img:3]

 

Po długotrwałym procesie planowania, symulacji, przeprowadzonych testach i porównaniach odsłuchowych systemów różnych producentów, jako główny system wybrano JBL VTX A8.

 

JBL VTX A8 zdecydowanie i szybko przekonał do siebie wszystkich obecnych. Zauważono, że ze względu na precyzyjnie zdefiniowaną propagację, w bardzo wrażliwym pomieszczeniu powstaje znacznie mniej artefaktów akustycznych, a zatem dźwięk jest znacznie wyraźniejszy i bardziej bezpośredni. Ponadto, zrozumiałość mowy została znacznie poprawiona. Pozytywnie oceniono również bardzo udaną koncepcję podwieszania i okablowania.

Sebastian Müller-Eckhard - kierownik projektu w firmie B+B

 

[img:4]

 

Główny klaster sali koncertowej jest zaprojektowany w wersji mono z 12 modułami JBL VTX A8. Jest on uzupełniony o 5 sztuk JBL VT4886 z każdej strony. W zależności od wydarzenia, dostępnych jest 6 sztuk głośników JBL AC15 do przemówień i moduł JBL VT4886 do występów muzycznych.

Tylne siedzenia nad sceną, które są również wykorzystywane przez chór, wyposażone są w 2 zestawy głośnikowe JBL AM7212. Dla najwyższych, najbardziej oddalonych foteli, jako dodatkowe linie opóźniające dostępne są 3 systemy JBL VRX932LA. Występy realizowane w stereo można uzupełnić o 2 mobilne zestawy subwooferami JBL VTX B18 i kolejnymi modułami VTX A8.

Wszystkie zestawy głośnikowe zasilane są przez 10 wzmacniaczy Crown I-Tech HD, które są sterowane i monitorowane sieciowo. Wszystkie wzmacniacze odbierają cyfrowe sygnały AES generowane przez konsoletę cyfrową Soundcraft Vi5000.

 

[img:5]

[img:6]

 
Nagłośnienie instalacyjne Kolumny i głośniki instalacyjne Miksery i wzmacniacze 100V Ciekawe instalacje na świecie

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

ESS Audio

tel.: +48 (22) 2041 200
adres:
ul. Graniczna 17 05-092 Łomianki-Dąbrowa

Sklepy muzyczne > Crown rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

ESS Audio

tel.: +48 (22) 2041 200
adres:
ul. Graniczna 17 05-092 Łomianki-Dąbrowa

Sklepy muzyczne > JBL rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Soundcraft Soundcraft www.soundcraft.com

Dystrybucja w Polsce:

ESS Audio

tel.: +48 (22) 2041 200
adres:
ul. Graniczna 17 05-092 Łomianki-Dąbrowa

Sklepy muzyczne > Soundcraft rozwiń listę sklepów

Ciekawe instalacje: Nagłośnienie hali sportowej w Sochaczewie
Więcej wiadomości