Topowy Wykon: Robert Luty

Topowy Wykon: Robert Luty

3 lipca 2020, 11:00

W następnym odcinku cyklu Topowy Wykon po raz kolejny gościmy polskiego wykonawcę z absolutnego perkusyjnego topu. Robert Luty najbardziej znany jest ze swojej działalności w zespole Poluzjanci, jednak ilość projektów, w jakich brał udział jest naprawdę imponująca.

 [img:1]

 

1. Robert Luty - "doloniedola" Natalia Niemen - BACKSTAGE - 51. Krajowy Festiwal w Opolu 2014

Drum Camy z Robertem Lutym w roli głównej należą do rzadkości. Nagranie z 2014 roku z Opola pozwala na obserwację gry z najbliższej odległości. Utwór doloniedola w takiej odsłonie pozwala na zastosowanie wielu ciekawych pomysłów perkusyjnych. 

 

 

2. Solo Robert Luty - Jazz Cafe Łomianki 2011

Luty nie jest typowo jazzowym perkusistą, jednak ukończenie wydziału jazzu na Bednarskiej pozwala mu na swobodne poruszanie się w tej stylistyce. Solo zaprezentowane na poniższym nagraniu jest bardziej delikatne z dużym naciskiem na bawienie się tzw. kolorem. 

 

 

3. Poluzjanci - Round & Round

Robert Luty jest chyba najbardziej kojarzony z gry w zespole Poluzjanci, gdzie współtworzy sekcję rytmiczną z wspaniałym polskim basistą Piotrem Żaczkiem. Kompozycja Round & Round jest bardzo soul'owa i niesamowicie "płynie" za sprawą wyżej wymienionych panów.

 

 

4. Ania Szarmach - Open Your Mind (live 2013)

Ania Szarmach to polska wokalistka poruszająca się w gatunkach takich jak soul czy r&b. Do swojego zespołu, który towarzyszył jej 4 kwietnia 2013 roku zaprosiła kilku muzyków zespołu Poluzjanci z Lutym i Żaczkiem na czele. Takie połączenie musiało zaowocować niesamowitą energią.

 

 

5. Adam Sztaba Orchestra - "Talkin' Loud"

Kolejny polski perkusista w naszym zestawieniu i ponownie Adam Sztaba Orkiestra, co może jedynie świadczyć o tym, że pracuje on z najlepszymi. Funkowa stylistyka nie jest obca bohaterowi naszego dzisiejszego odcinka, co przyczyniło się do tego świetnego wykonania. Typowy disco beat podczas krótkiej solówki saksofonu to tylko jeden z powodów, dla którego warto zapoznać się z nagraniem poniżej.

 

 

Zobacz także:

 
Akustyczne

Perkusja

Perkusyjne TOP 5: Benny Greb - najlepsze video naszym zdaniem
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz