Yamaha rozszerza serię RIVAGE PM o modele PM5 i PM3

Yamaha rozszerza serię RIVAGE PM o modele PM5 i PM3

30 czerwca 2020, 12:00

RIVAGE to flagowa seria konsolet audio legendarnego, japońskiego producenta. Od wielu lat, wraz z systemami CL i QL cieszy się ogromną popularnością i nieprzerwanym uznaniem wśród realizatorów i techników z całego świata. Kilka dni temu światu zaprezentowane zostały dodatki do linii RIVAGE PM, w których skład wchodzą dwa surface CS-R5 i CS-R3 oraz systemy DSP DSP-RX i DSP-RX-EX.

Konsoleta CS-R5 dla systemów PM5 oferuje trzy, dotykowe ekrany i przemyślany zbiór kontrolek kanałów dla jak najbardziej szybkiej i intuicyjnej pracy. Fizyczna głębokość całości została zmniejszona, co zwiększa komfort pracy i polepsza widoczność ekranów. Z kolei model CS-R3 serii PM3 posiada jeden, dotykowy ekran i sekcję channel stripu przy zachowaniu wszystkich funkcjonalności serii PM w kompaktowym wydaniu o szerokości 115 cm. Każda z konsolet posiada taką samą konfigurację kontrolek w postaci trzech banków po 12 faderów.

 

[img:1]

Silnik DSP-RX zapewnia processing 120 wejść, 48 szyn i 24 matryc. Model DSP-RX-EX posiada opcję obsługi 288 kanałów, 72 szyn i 36 matryc. Każdy z użytkowników, który posiada silnik DSP-RX może w każdej chwili uaktualnić go do wersji DSP-RX-EX przy pomocy prostego zestawu rozszerzeń. Dodatkowo, nowe silniki DSP umożliwiają pracę lustrzaną. W momencie, gdy w jednym z nich pojawi się problem, to drugi automatycznie przejmuje jego pracę.

 

 

Wszystkie systemy RIVAGE PM używają tych samych silników DSP i są ze sobą w pełni zgodne, zarówno pod względem oprogramowania, jak i racków I/O. Funkcja Dual Console umożliwia skorzystanie z drugiej konsolety jako uzupełnienie tej głównej, tzw. “sidecar”. Dodatkowo, każda z konsolet oferuje kompatybilność z dwoma standardami sieciowego przesyłu audio - Yamaha TWINLANe (do 400 kanałów z ekstremalnie niską latencją) i standardowo - Dante.

 

[img:3]

Najnowsze konsolety prezentowane są na rynku razem z oprogramowaniem w wersji 4.0, które dostarcza znacznej ilości uaktualnień w zakresie kontroli i nowych funkcji, w tym plugin reverb Eventide SP2016. Dodatkowo, w nowej wersji użytkownicy mają możliwość zwiększenia ilości wejść z 120 do 144 i matryc z 24 do 36 w systemie CSD-R7 PM7. W tym przypadku ilość szyn zostaje na tym samym poziomie 60, lecz istnieje możliwość wysyłki wejść bezpośrednio do matryc. Ważna jest także opcja kontroli innowacyjnych systemów nagłośnienia L-ISA od L-Acoustics.

RIVAGE PM5 i nowe firmware dostępne są już od tego lata. Z kolei model PM3 będzie gotowy do zakupy jesienią.

 

[img:2]

 
więcej: pl.yamaha.com
Miksery Cyfrowe

Gdzie kupić?

Yamaha Commercial Audio Yamaha Commercial Audio pl.yamaha.com

Dystrybucja w Polsce:

TOMMEX

tel.: +48 (22) 853 58 02
adres:
ul. Arkadowa 29 02-776 Warszawa

M. Ostrowski sp. j.

adres:
ul. Muzyczna 1 55-330 Błonie

Yamaha Commercial Audio

Sklepy muzyczne > Yamaha Commercial Audio rozwiń listę sklepów

"Udało się stworzyć coś fantastycznego!" - projekt i realizacja nagłośnienia w Teatrze Muzycznym Roma [VIDEO]
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz