Najbardziej przystępna cenowo konsoleta od... Neve - 8424

Najbardziej przystępna cenowo konsoleta od... Neve - 8424

3 lipca 2020, 12:00
Producent: AMS Neve

W maju tego roku przypadała 50 rocznica zaprezentowania przez firmę Neve legendarnego już preampu mikrofonowego 1073. Bez wątpienia uczestniczył on w niezliczonej ilości nagrań, a jego charakterystyczne brzmienie środkowego pasma ciągle zdobywa serca nowych realizatorów. Nowości jednak nie koniec. Kilka dni temu światło dzienne ujrzała najnowsza, najbardziej przyzwoita cenowo do tej pory konsoleta od Neve - 8424.

8424 to hybrydowa konsoleta wyposażona w 24 channel stripy (w tym dwa 1073), cztery szyny i zintegrowaną obsługę programów DAW. W związku z projektem zachowania najlepszej możliwej ceny, producent musiał jednak pójść na pewne kompromisy - ale bez obaw! Nie te, które dotyczą brzmienia. Mowa tutaj bowiem o nieco prostszym processingu kanałów, z dwu-pasmowym korektorem na każdej szynie, także master. Dodatkowo, każdy z kanałów posiada wyłączalny insert point, a sekcja centralna umożliwia zainstalowanie dwóch modułów typu 500 jako processing masterowy.

 

[img:1]

 

Konsoleta posiada po dwie wysyłki stereo i dwie mono na kanał, funkcję listen i talkback, a także dwa wyjścia słuchawkowe. Oczywiście nie mogło też zabraknąć obsługi wielu systemów odsłuchowych. Z kolei intuicyjny system snapshotów umożliwia łatwe zapisanie i przywrócenie ustawień suwaków, przełączników i potencjometrów.

Neve 8424 jest dostępy do zakupu w cenie $24.950 (około 100.000 zł - i tak, to jest przyzwoita cena, jak na kompletną konsoletę od Neve przystało).

 

[img:2]

[img:3]

[img:4]

 

Miksery Cyfrowe
[LIVE] Pasmo 700 MHz, a zmiany w systemach bezprzewodowych + Shure SLX-D
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz