V 402 - pierwszy samodzielny przedwzmacniacz mikrofonowy od Neumann

V 402 - pierwszy samodzielny przedwzmacniacz mikrofonowy od Neumann

7 lipca 2020, 12:00
Producent: Neumann
Dystrybucja: Aplauz Sp. z o.o

Niemiecka firma Neumann.Berlin specjalizująca się w produkcji sprzętu studyjnego wprowadza do swojej oferty nowy produkt – V 402, nowoczesny przedwzmacniacz mikrofonowy z funkcją monitorowania dźwięku z użyciem słuchawek.

V 402 jest pierwszym samodzielnym przedwzmacniaczem mikrofonowym marki Neumann, chociaż firma stworzyła już kilka generacji najwyższej jakości modułów przedwzmacniaczy dla konsolet mikserskich, takich jak legendarny V 476 B z lat 80. Podobnie jak poprzednie modele, przedwzmacniacz V 402 jest zaprojektowany jako doskonałe uzupełnienie wszystkich mikrofonów firmy Neumann oraz innych wysokiej klasy mikrofonów studyjnych.

 

 

Wszystkie mikrofony Neumann, te klasyczne, jak również aktualne modele, wyróżniają się unikatową sygnaturą brzmieniową. Znalezienie przedwzmacniacza zapewniającego idealnie dopasowaną i bezkompromisową wierność dźwięku nigdy nie było łatwe – aż do teraz! Przedwzmacniacz V 402 gwarantuje idealną ścieżkę sygnału dla wszystkich mikrofonów Neumann, ponieważ jest on wolny od jakiejkolwiek koloryzacji brzmienia. Żadne sztuczne dodatki nie sprawią, że dźwięk mikrofonów Neumann U 47 lub U 87 będzie bardziej pożądany niż jest w oryginale. Doskonałości nie można bardziej udoskonalić.

Ralf Oehl - nowy dyrektor generalny Neumann

 

V 402 jest dwukanałowym przedwzmacniaczem mikrofonowym, który został starannie zaprojektowany w celu zachowania integralności brzmienia oryginalnego sygnału. Jego unikatowe obwody beztransformatorowe wzmacniają sygnał mikrofonu bez niepożądanej koloryzacji lub wprowadzania artefaktów dźwiękowych, takich jak szumy i zniekształcenia. Chociaż jest to bardzo często deklarowane w przypadku prostszych przedwzmacniaczy, takich jak te w interfejsach audio, to V 402 jest zbudowany tak, aby zapewnić znacznie wyższe standardy.

 

[img:1]

 

Proces projektowania produktu był niezwykle skomplikowany, z bardzo wieloma seriami pomiarów i krytycznych testów odsłuchowych, dzięki czemu powstał przedwzmacniacz, który jest godny oznaczenia marką Neumann. Zadbaliśmy również o monitorowanie dźwięku. V 402 posiada w pełni transparentną ścieżkę sygnału zaczynającą się od mikrofonu, a na uszach inżyniera dźwięku kończąc. Znalezienie najlepszej pozycji mikrofonu nigdy nie było łatwiejsze.

Sebastian Schmitz - Portfolio Manager w Neumann

 

V 402 jest wyposażony we wzmacniacz słuchawkowy klasy studyjnej, który zapewnia bezkompromisową jakość monitorowania na etapie rejestrowania dźwięku. Niezależne regulatory poziomu głośności dla każdego kanału umożliwiają ustawienie miksu monitorowania z zerową latencją i bez jakiegokolwiek wpływu na rejestrowany sygnał.

Jak każdy produkt firmy Neumann, przedwzmacniacz V 402 cechuje się wyjątkową dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Na przykład wejście DI jest również zaprojektowane dla zapewnienia wyjątkowej czystości dźwięku. Nowatorski stopień wejściowy o wysokiej impedancji przechwytuje dźwięk gitar elektrycznych i basowych, a także innych instrumentów bez utraty szczegółów brzmienia i bez słyszalnych szumów.

 

[img:3]

[img:4]

 

Przełączalny filtr górnoprzepustowy pozwala w bardzo skuteczny sposób usunąć dudnienia oraz dźwięki pop, bez degradacji sygnału. Przełącznik -20 dB zapewnia możliwość współpracy przedwzmacniacza V 402 ze źródłami o wysokim poziomie sygnału sięgającym do 28 dBu bez zniekształceń.

V 402 ma obudowę w standardzie rack 19" o wysokości 2U i wymiarach 483 × 89 × 242 mm.
Dostępność produktu dla konsumentów jest zaplanowana na lipiec 2020, a katalogowa cena detaliczna wynosi 2749 euro.

 

[img:2]

 

Najważniejsze cechy:

 
  • Nowoczesny, beztransformatorowy, dwukanałowy przedwzmacniacz mikrofonowy
  • Dwa studyjnej jakości wejścia instrumentalne o bardzo wysokiej impedancji
  • Przełączalny filtr dolnozaporowy eliminujący dudnienia bez degradacji jakości sygnału
  • Transparentny wzmacniacz słuchawkowy
  • Łatwe monitorowanie miksu sygnałów z ustawieniem poziomu głośności dla każdego kanału
  • Ręcznie wyprodukowany w Niemczech

 

Mikrofony Przedwzmacniacze

Gdzie kupić?

Neumann Neumann www.neumann.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Neumann rozwiń listę sklepów

Pro Audio

ANNY 10 - wszystkomająca aktywna paczka od LD Systems
Więcej wiadomości