Scena Jutra 2021 - kolejna edycja Konferencji ruszy 17-18 lutego

Scena Jutra 2021 - kolejna edycja Konferencji ruszy 17-18 lutego

17 lipca 2020, 12:00

Fundacja Scena Jutra oficjalnie ogłosiła, że kolejna edycja Międzynarodowej Konferencji Scena Jutra 2021 będzie mieć miejsce w dniach 17-18 lutego 2021. Konferencja, która odbędzie się po raz czwarty, dosyć mocno wpisała się w kalendarz wydarzeń, na których warto się pojawić, porozmawiać o najbardziej istotnych rzeczach związanych z szeroko pojętą branżą sceniczną oraz zainspirować się od zaproszonych na to wydarzenie gości z kraju i zagranicy.

Wydaje się również, że znalazła ona stałe miejsce, ponieważ w porównaniu z poprzednimi edycjami, które odbywały się w różnych lokalizacjach, drugi raz z rzędu odbędzie się w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, gdzie oficjalnie wpisano ją w kalendarz wydarzeń. Organizatorzy nie zdradzają jeszcze szczegółów samej Konferencji oraz konkretnych tematów, które będą poruszane tym razem. Jak zapowiedziano:

 

Najbliższa edycja w głównej mierze poświęcona będzie scenie jutra po pandemii. W tak trudnym i szczególnym czasie musimy być razem - bardziej niż inspiracja liczy się teraz solidarność i współpraca - także ta międzynarodowa. Nie ma miejsca na rywalizację, bo teraz tylko razem możemy być najlepsi. Zobaczmy wspólnie jak zmienił się świat przez tych kilka miesięcy, przed jakimi wyzwaniami stoimy i jakie trudności musimy pokonać. Dyskusje z udziałem ekspertów z różnych krajów oraz przedstawicieli środowisk związanych ze sceną oraz ochroną zdrowia, mają doprowadzić do stworzenia (lub skorygowania i oceny istniejących) wytycznych i spójnych zasad powrotu do nowej, "normalnej działalności".

 

Trudno również określić, czy odbędzie się ona w standardowej formule, czy ze względu na epidemię koronawirusa przeniesie się do sieci. O wszystkim dowiecie się śledząc informacje na stronie organizatora: www.scenajutra.pl

Międzynarodowa Konferencja Scena Jutra to unikalny projekt, który pozwala spotkać się ludziom różnych profesji związanych ze sceną, tą tradycyjną - teatralną, filmową czy koncertową, jak i tą nowoczesną związaną ze sztukami performatywnymi, VRm czy e-sportem. Od pięciu lat spotykają się tu najwięksi i najwybitniejsi twórcy świata sceny.

 

 

Scena Jutra ma renomę jednego z najważniejszych wydarzeń w branży. To tu artyści mogą spotkać się z technikami, mistrzowie z uczniami, a teoretycy z praktykami. Swoją twórczość prezentowali m.in. artyści i producenci z - Royal Shakespeare Company, Metallica, The Imaginarium Studios, Cirque de Soleil, Teatr Wielki Opera Narodowa, Platige Image, Percepto[LAB] i wielu wielu innych. 

Edycja 2020 to dwa dni Konferencji, w których wzięło udział ponad 600 uczestników. Konferencja Scena Jutra to również wystawa - na 19 stoiskach wystawienniczych, swoje miejsce znaleźli zarówno dystrybutorzy, jak i dostawcy usług. Jaka będzie Scena Jutra 2021? Przekonamy się już w lutym.

 

[img:1]

 
Gdyby ktoś zapytał: jak było na Soundedit? [Relacja]
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz