Systemy Electro-Voice i Dynacord w kościele All Saints w UK

Systemy Electro-Voice i Dynacord w kościele All Saints w UK

23 lipca 2020, 09:00

Kościół All Saints w Crowborough, East Sussex, zmodernizował swój system dźwiękowy, inwestując w systemy serii Electro-Voice EVA (expandable vertical array) napędzane wzmacniaczami IPX od Dynacord. Nowy system, zaprojektowany i zainstalowany przez lokalnego dostawcę Ashdown Audio Visual, zapewnia 600-osobowej kongregacji kościoła i muzykom nieosiągalną wcześniej klarowność dźwięku podczas nabożeństw.

Kościół All Saints borykał się z powszechnym problemem - starzejącym się systemem dźwiękowym, który dawno przeszedł już swoje najlepsze czasy. Chcąc zapewnić wszystkim wiernym najwyższą jakość odbioru, kościół zwrócił się do Ashdown Audio Visual z prośbą o pomoc w zaprojektowaniu nowego systemu nagłośnienia. Po wypróbowaniu kilku, podobnych marek nagłośnienia, firma Electro-Voice zyskała uznanie zarówno zarządców kościoła, jak i muzyków. 

 

 

Kiedy system EV wszedł do sprzedaży, brzmiał idealnie bezpośrednio po wyjęciu z pudełka. Po wstępnym podłączeniu nie musieliśmy wykonywać żadnych dodatkowych korekcji, wszystko brzmiało fantastycznie.

Mark Willets - starszy inżynier, Ashdown Audio Visual

 

W skład zestawu weszły dwie sztuki modułów liniowych EVA 2082S-906, zapewniających równomierne pokrycie dźwiękiem całej przestrzeni kościoła. Za odsłuch dla chóru i infill posłużyły kolumny ZX1i. Niskim pasmem zajęły się dwa subwoofery EVA 2151D. W sekcji wzmacniaczy znalazły się modele Dynacord IPX10:4 (top, sub) i IPX5:4 (fill, mon). System został wystrojony przy pomocy oprogramowania Dynacord SONICUE.

Podczas, gdy jakość dźwięku była głównym priorytetem, ważna była również estetyka nowego systemu. W związku z tym zdecydowano, że biała wersja kolumn EVA była najlepszym wyborem, aby płynnie wtopić się w istniejącą architekturę.

 

[img:1]

[img:3]

 

Kiedy patrzymy na taki projekt, bierzemy również pod uwagę stylistykę otoczenia. Zastanawiamy się, co będzie pasować nie tylko pod względem akustycznym, ale także wizualnym.

Arthur Archard - konsultant ds. Sprzedaży, Electro-Voice i Dynacord

 

Jestem kaznodzieją i wierzę, że to, co mówię, musi zostać wysłuchane. Dzięki nowemu systemowi dźwiękowemu wszyscy wierni mogą w końcu dokładnie usłyszeć każde słowo mojego przesłania! To ogromna różnica. Chcemy, aby ludzie widzieli i słyszeli naprawdę wyraźnie - to podstawa tego, co robimy w każdą niedzielę.

Steve Reece - wikariusz kościoła All Saints Church

 

[img:2]

[img:4]

 

Kolumny i głośniki instalacyjne Nagłośnienie instalacyjne Ciekawe instalacje na świecie

Gdzie kupić?

Dynacord Pro Audio Dynacord Pro Audio www.dynacord.com

Dystrybucja w Polsce:

TOMMEX

tel.: +48 (22) 853 58 02
adres:
ul. Arkadowa 29 02-776 Warszawa

Gdzie kupić?

Electro-Voice Electro-Voice www.electrovoice.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Electro-Voice rozwiń listę sklepów

Zestawy konferencyjne Biamp teraz z certyfikatem Microsoft Teams
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz