Snow Patrol zapowiada nową EP-kę nagraną wspólnie z fanami

Snow Patrol zapowiada nową EP-kę nagraną wspólnie z fanami

4 sierpnia 2020, 15:36

Snow Patrol zapowiada nową EP-kę „The Fireside Sessions”. Wydawnictwo nagrane podczas lockdownu ukaże się 21 sierpnia, a już teraz można posłuchać pierwszego singla – „Reaching Out To You”.[img:1]

„The Fireside Sessions” zostało nagrane we współpracy z fanami zespołu podczas spotkań na Instagramie zatytułowanych „Saturday Songwrite”. Na EP-kę trafi 5 utworów. Aby odpowiednio uhonorować autorstwo wielbicieli grupy, wydawnictwo pojawi się w serwisach cyfrowych pod szyldem Snow Patrol and The Saturday Songwriters. Za produkcję odpowiada Iain Archer.Partnerem wydawnictwa jest walcząca z biedą organizacja Trussell Trust Charity, a wszystkie zyski z EP-ki zostaną przekazane właśnie na rzecz fundacji. Jak wspomina frontman Snow Patrol, Gary Lightbody:

Podczas lockdownu w każdą sobotę robiłem live na Instagramie i tam pisałem piosenki. Oglądali to ludzie z całego świata. Co tydzień cztery lub nawet pięć tysięcy ludzi aktywnie uczestniczyli w komponowaniu. Nazwałem ich The Saturday Songwriters. Sugerowali mi akordy i teksty, brałem to pod uwagę i łączyłem z tym, co uważałem za słuszne. Moją niepisaną zasadą było to, że w każdej piosence musi znaleźć się linijka tekstu napisana przez fana. Robiliśmy to przez 11 tygodni i udało nam się nagrać 12 piosenek. To było bardzo miłe doświadczenie.

Gary Lightbody, Snow Patrol

Na EP-kę trafią „Reaching Out To You”, „On The Edge Of All This”, „The Curve of Earth”, „Dance With Me” oraz „Light Years”. „The Fireside Sessions” będzie następcą wydanego w 2019 albumu „Reworked”, który dotarł do 3. miejsca najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii.

Pop Rock

Muzyka

Colours of Ostrava już w lipcu
Więcej wiadomości