Topowy Wykon: Steve Jordan

Topowy Wykon: Steve Jordan

3 września 2020, 05:00

Niekwestionowany król groovu - Steve Jordan - jest jednym z najbardziej rytmicznie grających perkusistów, co zostało docenione przez m.in. John Mayera czy Erica Claptona. Gościć takiego perkusistę w ramach naszego cyklu to czysta przyjemność.

 [img:1]

 

1. Steve Jordan: Jamming with Danny Kotchmar and Bernie Worrell

Pierwszy film i od razu potężna dawka funkowego grania. Trio, które stworzył Jordan z Dannym Kotchmarem i Berniem Worrellem na potrzeby swojego DVD - The Groove Is Here, to faktycznie groove w czystej postaci - nie ilość, a jakość!

 

 

2. Waiting on the World to Change John Mayer

Współpraca z Johnem Mayerem jest jedną z tych, którą Steve Jordan ceni sobie najmocniej. Poniższe nagranie rozpoczyna open solo Jordana - na próżno jednak szukać w niej niesamowicie szybkich przejść czy przysłowiowych grzmotów. Jest natomiast niesamowicie osadzony rytm, który tworzy pewną magię.

 

 

3. Eric Clapton Band - Steve Jordan and Willie Weeks

Nie od dzisiaj wiadomo że "więcej nie znaczy lepiej". Każdy, kto nie jestem pewny co do końca znaczy grać "nie za dużo niż trzeba" - powinien obejrzeć poniższe wideo. To instruktarz w czystej postaci.

 

 

4. Steve Jordan: 3 Fat Funky Grooves

Powiedzenie, że "przejścia dają emocje, ale to rytmy płacą rachunki" znajduje odzwierciedlenie w grze Steva Jordana. Zestawienie poniższych 3 rytmów powinno znaleźć się w portfolio każdego perkusisty, który chce być postrzegany jako dobry akompaniator.

 

 

5. Steve Jordan and John Mayer Jam Session

Duet z Johnem Mayerem jest przykładem na to, że nie potrzebny jest duży skład żeby stworzyć coś wyjątkowego. Niezwykła siła improwizacji była powodem, który sprawił, że nagranie ujrzało światło dzienne - nie można także pominąć świetnego brzmienia bębnów!

 

 

Zobacz także:

 

 

Akustyczne

Perkusja

Budżetowe instrumenty na start
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz