Topowy Wykon: David Garibaldi

Topowy Wykon: David Garibaldi

25 września 2020, 10:00

Zespół Tower of Power bez Garibaldiego? To coś co naprawdę trudno sobie wyobrazić. Dzisiejszy odcinek to naprawdę kawał dobrego funkowego grania na najwyższym poziomie, w wykonaniu tego niesamowitego muzyka.

 

[img:1]

 

1. David Garibaldi | Live Performance | Recording Custom

Nagranie pochodzi z oficjalnego kanału Yamahy na YouTubie i jest drum cam'em z koncertu zespołu Tower of Power w Japonii. Odpowiednie ustawienie kamery pomaga nam w podpatrywaniu niesamowitej techniki Garibaldiego oraz jego sposobu myślenia za zestawem. Trzeba też przyznać, że Yamaha Recording Custom w jego rękach brzmi wyjątkowo dobrze.

 

 

2. Soca Rumba - David Garibaldi/Tower Of Groove

Poniższy film to utwór w konwencji soca ruma, który pochodzi prawdopodobnie z instruktażowego DVD. Nagranie jest niezwykle delikatne, a komentarze piszące o jego pięknie są najlepszym potwierdzeniem świetnego stylu Garibaldiego sprawdzającego się nie tylko w muzyce funkowej.

 

 

3. David Garibaldi doing his thing W/TOWER OF POWER

Mimo, że kolejne nagranie nie jest drum cam'em to zdecydowanie w centrum uwagi znajduje się David Garibaldi. Film to kompilacja kilku utworów z jednego koncertu zespołu, a co za tym idzie to idealny materiał analizujący w całości styl naszego dzisiejszego bohatera. Lekcja perkusji w stylu funk w praktyce.

 

 

4. David Garibaldi

Widok naszego gościa grającego na perkusji innej firmy niż Yamaha to widok do którego na pewno nie jesteśmy przyzwyczajeni. Podczas koncertu Tribute to Lissa Wales zasiadł za sterami Tamy w ramach koncertu z zespołem Tower of Power. Niezależnie czy jest to Tama czy Yamaha brzmienie Garibaldiego pozostaje niezmienne na najwyższym poziomie.

 

 

5. David Garibaldi: What is Hip? - Live with Tower of Power

Utwór What is Hip? pojawiał się już w naszym dzisiejszym artykule - jednak dobrej muzyki nie za mało. Nagranie pochodzi z stycznia 2013 roku i po raz kolejny udowadnia, że Garibaldi to czołowa postać historii funku i perkusji.

 

 

Zobacz także:

 

 

Akustyczne

Perkusja

Warsztaty z Tomaszem Łosowskim już 10 grudnia w Gdańsku
Więcej wiadomości