RCF MC-1 - Regulator głośności dla Twojego studia

RCF MC-1 - Regulator głośności dla Twojego studia

27 sierpnia 2020, 10:00
Producent: RCF

RCF MC-1 to profesjonalny, pasywny regulator głośności z dwoma wybieranymi wejściami stereo Combo XLR/TRS, dwoma wybieranymi wyjściami stereo XLR, zbudowany z pasywnych układów i wysokiej jakości trymerem głośności. Dzięki ergonomicznej konstrukcji oraz metalowemu pokrętłu i obudowie jest solidnym, cichym i bezbarwnym kontrolerem monitora biurkowego, idealnym do zastosowań w instalacjach nagraniowych, studiach domowych i salach rozrywkowych.

Pomieszczenia do miksowania zwykle posiadają wiele zestawów monitorów, dzięki czemu można usłyszeć jak miks przetwarzany jest przez różne głośniki. Na przykład, inżynier dźwięku może mieć parę precyzyjnych monitorów referencyjnych i inny, niższy poziom jakości dźwięku, aby sprawdzić wrażenia słuchowe konsumentów. W tym przypadku, wysokiej jakości kontroler monitorów jest rozwiązaniem problemu. Pasywny, stereofoniczny kontroler monitorów RCF jest całkowicie bezgłośny, nie ma żadnych podbarwień i jest z natury wolny od zniekształceń. Jest kompatybilny zarówno z profesjonalnym, jak i konsumenckim sprzętem audio.

 

[img:1]

 

Masywny, obrobiony z metalu, główny regulator obrotowy precyzyjnie reguluje poziom głośności. Przełącznik DIM tłumi poziom 20dBs. Klawisz MONO tworzy monofoniczne odsłuchiwanie programu w celu weryfikacji prawidłowego zarządzania fazą miksu. Przycisk MUTE oczywiście wycisza sygnał programu. Dzięki swojemu eleganckiemu i ergonomicznemu wyglądowi, RCF MC-1 uzupełnia uproszczoną konfigurację w studio i zapewnia zaawansowaną funkcjonalność w środowisku odsłuchowym.

 

[img:2]

 

Dzięki wszechstronnym złączom wejściowym, w tym parze wejść Combo XLR/TRS, parze wejść symetrycznych TRS jack oraz stereo 3.5 mini-jack, MC-1 umożliwia podłączenie dowolnego typu źródła dźwięku, zarówno profesjonalnego jak i konsumenckiego. Doskonale sprawdza się w instalacjach nagraniowych, studiach domowych lub salach rozrywkowych. Wyjście stereo XLR umożliwia podłączenie dwóch par głośników stereo. RCF MC-1 z łatwością zarządza wyborem pomiędzy źródłami audio i monitorami, po prostu naciskając dedykowane przełączniki INPUT i MONITOR, porównując A/B.

Główną zaletą pasywnego tłumienia głośności jest to, że nie trzeba już kontrolować głośności w cyfrowej stacji roboczej audio. Zmniejszenie poziomu dźwięku w sposób cyfrowy zmniejsza tylko głębokość bitów, pogarszając ogólną jakość sygnału. MC-1 pozwala na utrzymywanie main/master oprogramowania na wyższym poziomie i pasywne ograniczanie sygnał analogowy do sekcji monitorowania.

 

[img:3]

 

więcej: www.rcf.it
Studio - akcesoria Akcesoria inne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

ARCADE AUDIO Sp. z o.o.

adres:
ul. Galicyjska 2 32-091 Michałowice k/Krakowa

Sklepy muzyczne > RCF rozwiń listę sklepów

Studio

Sennheiser i Neumann wyróżnieni na TEC Awards 2022
Więcej wiadomości