Ciekawostki: Perkusyjne profile na Instagramie godne uwagi

Ciekawostki: Perkusyjne profile na Instagramie godne uwagi

29 września 2020, 09:00

Portale społecznościowe coraz częściej są głównym źródłem czerpania inspiracji perkusyjnych czy po prostu wiedzy. Z tego względu warto mieć wśród zaobserwowanych profili na Instagramie takie, które wykazują dużą wartość merytoryczną.

 

1. Insta Daily Drum

Na tym profilu znajdziemy dużo ciekawostek ze świata perkusji. Warto zaobserwować, żeby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z perkusyjnego kręgu.

https://www.instagram.com/instadailydrum

 

[img:2]

 

2. Riccardo Merlini

Merlini stał się ostatnio hitem ze względu na swoją niesamowitą technikę pozwalającą na granie szybkich uderzeń jedną ręką. W krótkich lekcjach ujawnia tajniki tego stylu, ale jesli chcemy, możemy wykupić dostęp do jego płatnych lekcji i kursów.

https://www.instagram.com/riccardo.merlini

 

[img:3]

 

3. Jost Nickel

Ten niemiecki perkusista to zdecydowanie osoba umiejąca operować osadzonym groovem. Na swoim profilu zamieszcza wiele ciekawych rytmów wraz z zapisem nutowym, dzięki czemu dostarcza dużo inspiracji.

https://www.instagram.com/jost_nickel

 

[img:4]

 

4. Drumeo

Profil jednej z największych platform zajmujących się szeroko pojętą edukacją perkusyjna. Codziennie kanał dostarcza wielu ciekawych materiałów i krótkich lekcji wraz z zapisem nutowym.

https://www.instagram.com/drumeoofficial

 

[img:5]

 

5. Elestepariosiberiano

Stał się jednym z najbardziej popularnych profili na Instagramie związanych w perkusją. Nowatorski tłumik werbla w postaci ciężarka to jeden z jego znaków rozpoznawczych obok bujnego zarostu. Profil zdecydowanie dla fanów cięższego grania.

https://www.instagram.com/elestepariosiberiano

 

[img:6]

 

6. Wojtek Deręgowski

Najbardziej popularny polski perkusista na platformie Instagram. Na swoim profilu zamieszcza wiele lekcji dotyczących zarówno przejść, jak i rytmów. Istnieje również możliwość wykupienia pakietów lekcji.

https://www.instagram.com/wojtek_deregowski

 

[img:7]

 

7. Dan Mayo

Kreatywność to jego drugie imię, a instrumenty A&F, których jest endorserem, zdecydowanie pomagają mu uzyskaniu tego niepowtarzalnego brzmienia. Zdecydowanie polecamy.

https://www.instagram.com/mayodrummer

 

[img:8]

 

8. Adam Tuminaro

Kolejny kanał w naszym zestawieniu ukierunkowany na edukacyjne materiały. Oprócz samej warstwy merytorycznej, na podkreślenie zasługuje bardzo dobra oprawa wideo zamieszczanych filmów.

https://www.instagram.com/insta_chops

 

[img:9]

 

9. Steve Lyman

Coś zdecydowanie dla fanów jazzowego grania. Codziennie wstawiane filmy są nie tylko czymś, czego się bardzo przyjemnie słucha, ale także tym, co może pomóc w odświeżeniu zestawu swoich własnych ćwiczeń.

https://www.instagram.com/stevelymandrums

 

[img:10]

 

10. cymbals.insta

Profil ten jest zdecydowanie miejscem bardzo rozrywkowym. W końcu nie samą edukacją człowiek żyje.

https://www.instagram.com/cymbals.insta

 

[img:11]

 

Akustyczne

Perkusja

Bosphorus Cymbals Polska poszukuje artystów do współpracy
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz