Dzień Otwarty Akademii Dźwięku już 5 września

Dzień Otwarty Akademii Dźwięku już 5 września

2 września 2020, 12:00

Praktyczne warsztaty produkcji muzycznej. Wykłady o współczesności i przyszłości produkcji. A na deser: spotkanie z Bartoszem Dziedzicem, producentem Dawida Podsiadły, Artura Rojka i Moniki Brodki. To wszystko i wiele więcej czeka nas w sobotę 5 września 2020 r. w Akademii Dźwięku – największej w Polsce szkole produkcji muzycznej.

Akademia Dźwięku to najstarsza w Polsce szkoła produkcji muzycznej. W sobotę 5 września, po raz pierwszy w tym roku, Akademia otwiera drzwi dla wszystkich zainteresowanych współczesną muzyką i jej produkcją. W trzech salach Akademii na warszawskiej Woli (ul. Wolska 64A) będzie można porozmawiać o współczesnej produkcji z profesjonalistami, poznać techniki stosowane przez producentów największych hitów, oraz wziąć udział w praktycznych warsztatach produkcji muzycznej. Dodatkowo na Dniu Otwartym można będzie zapoznać się z ofertą kursów Akademii Dźwięku, zapisać się na najbliższe jesienne terminy i wypróbować nowoczesny sprzęt muzyczny, udostępniony specjalnie dla gości wydarzenia.

 

[img:2]

 

Gościem specjalnym Dnia Otwartego będzie Bartosz Dziedzic – kompozytor i producent znany ze współpracy z Dawidem Podsiadło („Małomiasteczkowy”, 2018), Arturem Rojkiem („Składam się z ciągłych powtórzeń”, 2014), Moniką Brodką („Granda”, 2010) czy Lechem Janerką („Plagiaty”, 2005). Dziedzic, wspólnie z Dawidem Podsiadło, jest laureatem Fryderyka w kategorii Kompozytor roku za „Małomiasteczkowego”. Rozmowę z Bartoszem Dziedzicem o specyfice zawodu producenta muzycznego prowadzić będzie Mateusz Telega – producent, wydawca, pionier nowoczesnej edukacji muzycznej w Polsce, założyciel Akademii Dźwięku i jeden z trzech Certyfikowanych Trenerów Ableton w kraju.

Rola producenta muzycznego cały czas się zmienia. Dziś to przede wszystkim kompozytorzy, decydujący o brzmieniu większości elementów utworu. Poza muzyką do słuchania udźwiękawiają filmy, gry komputerowe, tworzą efekty audio do rozmaitych zastosowań. Wiele profesjonalnych produkcji realizowanych jest w domowych studiach, narzędzia do tworzenia są dostępne na wyciągnięcie ręki i korzystać z nich może każdy. To jednak ogrom wiedzy i umiejętności - sukces odnosić będą ci, którzy wiedzą co robią – mówi Mateusz Telega, założyciel Akademii Dźwięku.

 

[img:3]

 

Jednym z najbardziej spektakularnych sukcesów wydawniczych zeszłego roku był debiut Billie Eilish “When We All Fall Asleep, Where Do We Go”. Płyta nagrana i wyprodukowana w małym, domowym studiu przez artystkę i jej brata zdobyła 6 Grammy i zatrzęsła estetyką współczesnego popu. Podczas dnia otwartego w Akademii Dźwięku produkcję jednego z jej ostatnich singli – „Everything I Wanted” będzie rekonstruował produkcyjnie Paweł Sulewski, trener Akademii Dźwięku, producent muzyki do filmów, spektakli teatralnych i reklam, inżynier miksu i masteringu, multiinstrumentalista.

Maks Kucharski, muzyk i producent współpracujący z Ten Typ Mes, Kortez czy Dr. Misio, pokaże jak wygląda praca producenta muzycznego od kuchni. Jak rozwój technologii wpływa na tworzenie muzyki? Maks zaprezentuje w praktyce jak wykorzystać dostępną technologię i narzędzia. Podczas zajęć wraz z publicznością tworzyć będzie od podstaw muzykę w formule impro. Okazja do współtworzenia dźwięków z laureatem Złotej Płyty nie zdarza się często – Maks swój złoty krążek otrzymał za album Ten Typ Mes „Ała.” (2017).

 

[img:4]

 

Lofi hip-hop zdominował muzyczną (i memiczną) stronę internetu. Jego miejsce w mainstreamie potwierdziło tegoroczne Grammy w kategorii Best Rap Album dla „Igor” Tyler the Creator. Jakie tricki i narzędzia składają się najdoskonalsze przykłady brzmienia, które z definicji ucieka doskonałości? Konkretne przykłady pokaże Marcin Staniszewski. Zajęcia pozwolą lepiej zrozumieć co właściwie słyszymy w lofi i zastosować we własnej twórczości sprawdzone rozwiązania. Marcin Staniszewski to lider Beneficjentów Splendoru, saksofonista w zespole Pustki, Certyfikowany Trener Ableton i właściciel studia Color My Sound, w którym realizował m.in. Michała Szpaka, Novikę czy Bajm.

Akademia Dźwięku to miejsce, w którym kształcą się muzycy XXI wieku. To pierwsza szkoła produkcji muzycznej w Polsce, od 12 lat wyznacza standardy kształcenia profesjonalnych producentów. Uczą wszystkiego o syntezatorach, samplingu, graniu liveactów, miksie i masteringu. Jakość programu potwierdza jedyny w Polsce Certyfikat Szkoły Ableton. Poza działalnością edukacyjną podejmują także działania na rzecz integracji i promocji środowiska producenckiego. W latach 2014–2018 organizowali legendarny cykl imprez Miasto Pełne Dźwięków.

 

[img:5]

 

Dzień Otwarty Akademii Dźwięku

 
  • 5 września 2020 r., 12:30 – 17:00
    ul. Wolska 64A/22, Warszawa

 

Sala A

 
  • Podstawy produkcji muzycznej w praktyce – 30 minutowe zajęcia tworzenia beatów w grupach. Na podstawie sesji przygotowanych przez trenerów Akademii Dźwięku uczestnicy warsztatu zrealizują własną kompozycję. Na warsztaty nie są prowadzone zapisy, decyduje kolejność. Warsztaty rozpoczynają się o godzinach: 12:45, 13:45, 14:45 i 15:45.

 

Sala B

Rozmowy o produkcji muzycznej i spotkania z producentami.

  • 13.00 - 13:45 | Maks Kucharski – Produkcja Muzyczna Od Kuchni
  • 14:00 - 14:45 | Marcin Staniszewski – Brzmienie lofi
  • 15:00 - 15:45 | Bartosz Dziedzic i Mateusz Telega – Zawód-producent muzyczny
  • 16:00 - 16:45 | Paweł Sulewski – Billie Eilish „Everything I Wanted” – rekonstrukcja utworu

 

Uczestnikom Dnia Otwartego w Akademii Dźwięku zapewniony zostanie dostęp do maseczek i płynu dezynfekcyjnego. Po każdych zajęciach sale będą dezynfekowane.

 

[img:1]

 

Studio

DirectOut i RME znów łączą siły
Więcej wiadomości