KV2 EX12 - lider wśród dwunastocalówek

KV2 EX12 - lider wśród dwunastocalówek

10 września 2020, 11:00
Producent: KV2 Audio

W ciągu ostatniej dekady KV2 EX12 został uznany za jeden z najlepiej brzmiących, dwudrożnych 12" głośników tubowych na świecie.

EX12 bazuje na sukcesie EX6 i EX10, wdrażając rewolucyjny 3-calowy wielkoformatowy przetwornik ciśnieniowy NVPD KV2, który można znaleźć we flagowych produktach z serii ESR, SL i VHD. To sprawia, że ma to być jeden z najdoskonalej zrównoważonych i precyzyjnych, kompaktowych, dwudrożnych aktywnych zestawów dostępnych obecnie na rynku. Wszystkie filtry, wyrównanie fazowe, korekcja i ochrona głośników są zintegrowane z najnowszym modułem wzmacniacza EX12.

 

[img:4]

 

KV2 EX jest rezultatem holistycznego podejścia KV2 do dopasowania elektroniki i głośników. Inżynierowie KV2 opracowali unikalne technologie elektroniczne, które udoskonalają ten proces. Na przykład KV2 jest jedyną firmą na świecie wykorzystującą technologię Trans-Coil, która praktycznie eliminuje indukcyjność cewki głośnikowej, co przekłada się na płaską odpowiedź impedancyjną. Ta zastrzeżona technologia wykorzystuje pomocniczą cewkę stacjonarną, która redukując indukcyjność do niemal zera, znacząco poprawia odpowiedź impulsową.

Dobre pasmo przenoszenia impulsów jest niezbędne do osiągnięcia czystości dźwięku i obrazu stereo, podczas gdy indukcyjność jest główną przyczyną nieparzystych zniekształceń harmonicznych. Dziwaczne zniekształcenia harmoniczne są znacznie bardziej słyszalne niż parzyste zniekształcenia harmoniczne, odgrywając kluczową rolę w ogólnych doświadczeniach słuchowych.

 

 

Kolumny KV2 EX12 wyposażone są w azotkowo-tytanowe przetworniki ciśnieniowe używane wyłącznie przez KV2. Są one poddawane procesowi dyfuzji azotu na powierzchnię membrany, co zmienia strukturę molekularną tytanu. W ten sposób usuwane są rezonanse w roboczym zakresie częstotliwości, dzięki czemu głośniki HF charakteryzują się najniższymi zniekształceniami w swojej klasie, zapewniając płynne rozszerzanie wysokich częstotliwości. Przy tak niskich zniekształceniach w przetworniku, jakość elektroniki napędzającej głośnik staje się znacznie bardziej słyszalna.

Słaba odpowiedź impulsowa, tworzona przez źle zaprojektowane wzmacniacze i wykorzystanie cyfrowego przetwarzania sygnału (DSP) w wielu współczesnych systemach, jest często maskowana przez zniekształcenia w przetworniku HF. Elementy napędowe o tak niskich zniekształceniach wymagają układów elektronicznych o najwyższej integralności. Wszystkie aspekty układu serii EX zostały zaprojektowane tak, aby zachować dokładną odpowiedź impulsową i nieskazitelną jakość dźwięku.

 

[img:3]

Schemat pokazujący efekty jakie daje Active Impedance Control

 
Kolumny i głośniki Zestawy przenośne (PA) Pełnopasmowe aktywne

Gdzie kupić?

KV2 Audio KV2 Audio www.kv2audio.com

Dystrybucja w Polsce:

ARCADE AUDIO Sp. z o.o.

adres:
ul. Galicyjska 2 32-091 Michałowice k/Krakowa

Pro Audio

"Gigantyczne" zmagania z nagłośnieniem Junior Eurowizja 2022
Więcej wiadomości