Jeszcze będzie tak jak wcześniej - sprzedaż sprzętu AV rośnie!

Jeszcze będzie tak jak wcześniej - sprzedaż sprzętu AV rośnie!

16 września 2020, 08:00

Raport AVIXA: Sprzedaż profesjonalnego sprzętu AV wzrosła po raz pierwszy od lutego, zgodnie z miesięcznym indeksem sprzedaży AVIXA, budząc nadzieje na powrót branży estradowej. Indeks zanotował 53.7 punktu, co oznacza wzrost o 3.4 punktu w stosunku do czerwca, kiedy miesięczny wskaźnik 50.3 wskazywał na brak zmian netto. Chociaż wzrost sprzedaży jest marginalny i nieporównywalny z danymi sprzed pandemii, jest to bardzo ważny znak dla branży AV na jej drodze do ożywienia.

Raport jest następstwem poprzedniego oświadczenia AVIXA z lipca, które wskazywało, że światowy przemysł pro AV stracił 20 miliardów dolarów z powodu pandemii Covid-19, ale jednocześnie czeka go 56 miliardów dolarów wzrostu w porównaniu ze szczytem z 2019 roku do 2025 roku.

Przewiduje się, że APAC będzie stosunkowo lepszy i wykaże najsilniejszy wzrost w każdym regionie, ze składaną roczną stopą wzrostu (CAGR) na poziomie 7.4% od 2020 do 2025 roku w Ameryce. Oczekuje się, że przychody również wyprzedzają Europę, przy czym oczekuje się, że wyniosą 126 miliardów dolarów w porównaniu z przewidywanymi przychodami w wysokości 81 miliardów dolarów w regionie EMEA. Oczekuje się również, że technologie konferencyjne utrzymają swoją siłę na rynku, a szacunki wskazują, że w 2020 r. na całym świecie wygenerują one około 38 miliardów dolarów.

Podana została także informacja, że technologie współpracy na miejscu i na odległość wzrosną w wyniku bezpośredniego powrotu do pracy po zniesieniu ograniczeń Covid-19, a sektor bezpieczeństwa / nadzoru i bezpieczeństwa życia ma osiągnąć 11.4% CAGR.

 

więcej: www.avixa.org
Nagłośnienie instalacyjne
Innowacyjny system KV2 w wiedeńskim teatrze opery Volksoper
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz