Topowy Wykon: Peter Erskine

Topowy Wykon: Peter Erskine

30 października 2020, 10:00

Bob MintzerRandy Brecker czy Diana Krall to część nazwisk, z którymi miał okazję współpracować nasz dzisiejszy bohater. Mimo tego, że Peter Erskine głównie kojarzony jest z muzyką jazzową, to ma na swoim koncie wiele nagrań spoza jazzowego świata.

 

[img:1]

 

1. Jaco Pastorius - Peter Erskine: THE CHICKEN - Montreal Jazzfest 1982

Jaco Pastorius to jeden z tych artystów, którzy odeszli zdecydowanie za wcześnie. Jako basista szczególnie dużą uwagę przykładał do wyboru odpowiedniego perkusisty, wpisującego się w jego koncepcję. Peter Erskine idealnie wpasował się w jego wizję, co znajduje potwierdzenie w nagraniu utworu The Chicken z festiwalu Montreal Jazzfest 1982.

 

 

2. Joey DeFrancesco with Peter Erskine at Viscount booth NAMM 2020

Targi NAMM 2020 były tak naprawdę ostatnim tak dużym wydarzeniem muzycznym przed wybuchem epidemii koronawirusa (obszerną relację z wielu stanowisk znajdziecie na naszej stronie), co z perspektywy czasu pozwala na większe docenienie całego przedsięwzięcia. Duet amerykańskiego organisty jazzowego - Joey'a DeFrancesco z Peter'em Erskine to dowód na to, że do stworzenia występu na naprawdę najwyższym poziomie, nie jest potrzebne duży zespół. Wystarczy dwóch muzyków prezentujących naprawdę wysokie umiejętności.

 

 

3. Vic Firth DUOS | Peter Erskine & Jake Reed

Vic Firth DUOS to seria goszcząca każdorazowo dwóch artystów, którzy tworzą niezbyt często spotykany duet perkusyjny. W poniższym odcinku z Peter'em Erskine i Jake'em Reed jesteśmy świadkami jazzowo - funkowego grania z dodatkiem dużego zrozumienia miedzy oboma muzykami. 

 

 

4. Peter Erskine Zildjian Day Boston '83

Przy okazji odcinka z Vinnie'm Colauitą (dostępny tutaj) mieliśmy już styczność z wydarzeniem jakim jest Zildjian Day. Edycja z roku 1983 to m.in. występ Petera Erskine wykonującego utwór w typowo jazzowym sznycie. Coś zdecydowanie dla fanów dobrego jazzowego grania.

 

 

5. WDR Big Band (Vince Mendoza, Victor Bailey, Peter Erskine) - The music of Jaco Pastorius

Peter Erskine jest już kolejnym muzykiem goszczącym w naszym cyklu w towarzystwie big bandu. Koncert jaki zagrał z big bandem WDR poświęcony był muzyce wspomnianego na samym początku - Jaco Pastoriusa. Z całą pewnością warto poświecić godzinę na jego wysłuchanie.

 

 

Zobacz także:

 

 

Akustyczne

Perkusja

PORADNIK: Jak poprawić brzmienie werbla?
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz