Yamaha ADECIA - Kompletne rozwiązania konferencyjne

Yamaha ADECIA - Kompletne rozwiązania konferencyjne

2 kwietnia 2021, 12:56

ADECIA to kompletny zestaw nowoczesnych rozwiązań konferencyjnych od firmy Yamaha. Są to jednocześnie jedne z najbardziej zaawansowanych i jednocześnie praktycznie bezobsługowych produktów, który nie wymaga od użytkownika znajomości branży pro AV. Podczas konferencji SPIN, która miała miejsce 31 marca zapytaliśmy o szczegóły systemu. Zapraszamy na krótki pokaz możliwości. 

System Yamaha ADECIA został oparty na łączności Dante i - w tym momencie - składa się z mikrofonu sufitowego RM-CG, procesora RM-CR, zoptymalizowanego switcha SWR2311P-10G i innowacyjnych kolumn VXL1-16P.

 

[img:3]
Yamaha RM-CR

 

Co ciekawe, mikrofon RM-CG może być zintegrowany niezależnie w innych rozwiązaniach - posiada wbudowane Dante, śledzenie źródeł mowy (4 wiązki), eliminację echa, pogłosu i zakłóceń, a całość jest zasilana poprzez PoE (napięcie przesyłane za pomocą pojedynczego kabla sieciowego). Jednak, gdy stosowany jest poza środowiskiem ADECIA wymaga on zaawansowanej integracji. Za krystalicznie czystą i zrozumiałą mowę odpowiada inteligentny system detekcji głosu Human Voice Activity Detection (HVAD). Nie mogło również zabraknąć obsługi standardowych mikrofonów dynamicznych, analogowego I/O, łączności USB, Bluetooth oraz SIP.

 

[img:4]

Yamaha RM-CG

 

Sama instalacja i połączenie ze sobą systemu ADECIA nie wymaga żadnego, specjalistycznego przygotowania z dziedziny pro audio. Wystarczy zamontować urządzenia w wybranych miejscach, połączyć skrętką internetową, a cała konfiguracja przebiega automatycznie. Zawiera ona automatyczne strojenie akustyczne i rozpoznanie wszystkich elementów poprzez Dante. Dzięki temu nie wymaga wykwalifikowanego personelu ani do obsługi, ani do pierwszego uruchomienia.

 

[img:5]
Yamaha SWR2311P-10G

 

W przykładowym zastosowaniu można użyć dwie matryce mikrofonów dla większych pomieszczeń oraz dodatkowo dwa mikrofony klasyczne, np. "prezydialne" - dowolność konfiguracji jest praktycznie nieskończona. Warto wspomnieć, że absolutnie wszystko, łącznie z głośnikami, jest zasilane jednym switchem PoE.

 

[img:1]

 

Każde z urządzeń może być zamontowane na wiele sposobów. Mikrofon sufitowy może być wmontowany w płyty, zawieszony na linkach lub przykręcony do uchwytu VESA, powszechnie stosowanego do projektorów.

 

Czasy się zmieniają, tak jak i wymagania biznesowe. Osiągnięcie nieskazitelnej jakości dźwięku w salach szkoleniowych, konferencjach, spotkaniach i wielofunkcyjnym zastosowaniu zwykle wymaga kosztownej wiedzy specjalistycznej w zakresie projektowania, instalacji i konfiguracji.

 

Wprowadzenie ADECIA umożliwia teraz klientom łatwe dostosowywanie i konfigurowanie profesjonalnego rozwiązania audio do zdalnych konferencji i współpracy biznesowej. Dzięki dodatkowym wymogom bezpieczeństwa we współczesnych przestrzeniach ADECIA umożliwia całkowicie bezkontaktową konferencję, co oznacza, że praca zdalna i dystans społeczny nie mają wpływu na zdolność komunikacji.

Nils-Peter Keller - starszy dyrektor Pro Audio & AV Grupa Yamaha Europe

 

Producent zapowiada, że w przyszłości będą pojawiać się kolejne elementy systemu ADECIA.

 

[img:2]

 

[img:6]

więcej: pl.yamaha.com
Systemy konferencyjne

Gdzie kupić?

Yamaha Commercial Audio Yamaha Commercial Audio pl.yamaha.com

Dystrybucja w Polsce:

TOMMEX

tel.: +48 (22) 853 58 02
adres:
ul. Arkadowa 29 02-776 Warszawa

M. Ostrowski sp. j.

adres:
ul. Muzyczna 1 55-330 Błonie

Sklepy muzyczne > Yamaha Commercial Audio rozwiń listę sklepów

HiFi

Gitara Kirka Hammetta z klipu "One" na aukcji!
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz