Pakiet aktualizacji oprogramowania do kamer ALEXA Mini LF już dostępny

Pakiet aktualizacji oprogramowania do kamer ALEXA Mini LF już dostępny

23 września 2020, 09:00
Producent: ARRI

ALEXA Mini LF od ARRI to najbardziej ceniony produkt do kręcenia filmów fabularnych, seriali telewizyjnych i reklam, a jego popularność rośnie na całym świecie. Produkcja urządzenia znów idzie pełną parą, jednak z powodu COVID-19 sytuacja na świecie pozostaje niestabilna i nieprzewidywalna. Obecnie ARRI codziennie monitoruje skutki pandemii i działalność produkcyjną, aby zapewnić najbardziej efektywną dystrybucję kamer ALEXA Mini LF.

W niewielkiej części kamer ALEXA Mini LF wystąpiły błędy, które rozwiazuje najnowszy pakiet aktualizacji oprogramowania kamery i aktualizacji firmware'u napędu Compact Drive. Jeśli po zastosowaniu obu tych aktualizacji nadal występują problemy, należy skontaktować się z serwisem ARRI, ponieważ występowały bardzo nieliczne przypadki, w których błędy te dotyczyły sprzętu. Serwis ARRI będzie w stanie je zdiagnozować i naprawić.

 

[img:3]

 

Bardzo poważnie podchodzimy do naszej odpowiedzialności za zapewnienie najbardziej niezawodnych narzędzi i działamy szybko, gdy dowiemy się o jakichkolwiek problemach. Serdecznie przepraszamy za wszelkie problemy, które spowodowały te błędy. Jesteśmy dumni, że nasz zespół inżynierów stworzył tak doskonałe narzędzia do tworzenia filmów, a my ciężko pracujemy, aby zapewnić najwyższą niezawodność naszych produktów.

 

Już na etapie produkcji rozszerzyliśmy nasze już bardzo rygorystyczne testy kamer i na ograniczony czas przeznaczyliśmy część naszych urządzeń jako lokalne kamery backupowe, abyśmy mogli szybko reagować, jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy na planie. Zapewnienie najlepszych narzędzi i wsparcia dla wyjątkowego środowiska produkcji filmowej jest naszym najwyższym priorytetem.

Zespół ARRI

 

[img:2]

 

Pakiet aktualizacji oprogramowania ALEXA Mini LF SUP 6.0.22

Aktualizacja ALEXA Mini LF SUP 6.0.22 jest już dostępna do pobrania ze strony internetowej ARRI. Ta aktualizacja poprawia ogólną stabilność systemu i zmienia zachowanie wskaźnika LED stanu dysku Compact Drive.

Dioda LED stanu napędu Compact Drive będzie teraz dokładnie wskazywać, kiedy napęd można bezpiecznie wyjąć. Zbyt wczesne wyjęcie dysku może w niektórych przypadkach spowodować błędy po ponownym włożeniu dysku do aparatu. Należy pamiętać, że żaden z tych błędów nie prowadzi do utraty danych; nawet jeśli nagrywanie nieoczekiwanie zatrzymało się, ujęcie nagrane do tego momentu jest bezpiecznie przechowywane na dysku. Należy również pamiętać, że począwszy od Mini LF SUP 6.0.22, „10 Second Rule” (patrz ARRI Technical Information „ALEXA Mini LF - The 10 Second Rule for Removing Drives”) może zostać zignorowane, ponieważ teraz dioda LED wskaźnika stanu Compact Drive dokładnie wskazuje, kiedy można bezpiecznie wyjąć dysk.

Dodatkowo wprowadzono szereg zmian w komunikacji wewnętrznej aparatu, które znacznie poprawiają stabilność systemu i powinny znacznie ograniczyć występowanie komunikatów o błędach. Więcej szczegółów na temat Mini LF SUP 6.0.22 można znaleźć w uwagach do wydania na stronie pobierania.

 

[img:1]

 

Aktualizacja oprogramowania układowego dysku kompaktowego 1 TB

Dostępna jest już poprawka firmware'u, która rozwiązuje problem z błędem oprogramowania w napędach kompaktowych Codex o numerach seryjnych od 10020001 do 10022568. Dyski spoza tego zakresu numerów seryjnych są już wyposażone w najnowsze oprogramowanie sprzętowe i nie wymagają aktualizacji.

W rzadkich przypadkach ten błąd oprogramowania układowego może powodować, że dysk Compact Drive ładuje się przez długi czas do kamery, stacji dokującej lub czytnika, nie ładuje się w ogóle lub może spowodować, że stan kamery to „INVALID”.

Aby bezpłatnie zainstalować aktualizację, dyski, których dotyczy problem, można wysłać do dowolnej stacji serwisowej Codex lub ARRI. Należy pamiętać, że firmware napędu Compact Drive NIE MOŻE być aktualizowany przez aparat. Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

 

Video i kamery
CUE touchONE - Prosty system rezerwacji przestrzeni biurowej
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz