RED ALERT - globalna akcja milionów ludzi już 30 września!

RED ALERT - globalna akcja milionów ludzi już 30 września!

24 września 2020, 12:00

Akcja solidarnościowa dla całej branży związanej z organizacją i pracą przy wydarzeniach kulturalnych, w sektorze spotkań i wydarzeń biznesowych oraz wielu innych wydarzeń, które nie mogą się odbywać w wyniku sytuacji wywołanej przez COVID-19 odbędzie się 30 września 2020 roku jako RED ALERT.

 [img:1]

 

Na całym świecie tego dnia o godz. 20.00 czasu lokalnego ludzie z branży technologii wydarzeń solidaryzują się pod hasłem #Stand as One. Za pośrednictwem streamingu dostępna będzie relacja live na profilu Facebook „We Make Events Poland”. Udział w akcji potwierdziły tysiące techników z ponad 20 krajów. Koncepcja akcji zakłada artystyczne podświetlenie na czerwono budynków charakterystycznych dla danego miasta, gdzie często organizowano wiele wydarzeń.

Na ten moment do akcji zgłosiły się kraje takie jak: USA, Australia, Bangladesz, Brazylia, Kanada, Hong Kong, Nowa Zelandia, Belgia, Niemcy, Afryka Południowa, Słowenia, Chile, Polska i wiele innych. Amerykańska NASA również wyraziła chęć pomocy i przy sprzyjających warunkach pogodowych wykona zdjęcia oświetlonych obiektów na świecie, które zostaną wskazane przez organizatorów. W Polsce na tą chwilę podświetlony zostanie między innymi Spodek w Katowicach oraz Stadion we Wrocławiu. Do finalnej listy dołączą kolejne obiekty z naszego kraju.

 

[img:2]

 

Kampania #WeMakeEvents - RED ALERT – Stand as One ma na celu podniesienie świadomości opinii publicznej i mediów w zakresie wspierania sektora wydarzeń na żywo. Nie odbywają się główne festiwale, koncerty, wycieczki, targi czy wydarzenia biznesowe. Bez natychmiastowego wsparcia rządów krajowych sektor wydarzeń i łańcuch powiązanych podmiotów jest zagrożony absolutnym załamaniem. Od marca miliony ludzi na całym świecie pozostają bez pracy, a perspektywa powrotu szacowana jest na wiosnę 2021 r.

Inicjatorem akcji #WeMakeEvents - RED ALERT – Stand as One jest PLASA – stowarzyszenie zrzeszające podmioty z zakresu technologii usług branży wydarzeń i rozrywki. Dotychczasowe akcje firmowane przez PLASA miały miejsce w Wielkiej Brytanii 11 sierpnia oraz w USA i Kanadzie 1 września tego roku. Polska Izba Techniki Estradowej PITE została zaproszona do udziału w globalnej kampanii w roli partnera akcji. Do tej pory PITE zorganizowało pikietę „Czy Nas Widać? Czy Nas Słychać?” 7 lipca w Warszawie, która była początkiem dialogu z Rządem RP w sprawie uchwalenia programów wspierających branżę.

 

[img:4]

 

Zachecamy do wsparcia i solidaryzowania się z kampanią! Dla zainteresowanych kilka instrukcji poniżej:

  • Każdy zainteresowany umieszcza na swoich social mediach materiały graficzne dostępne tutaj
  • Obserwujcie profil Facebook akcji dostępny tutaj
  • Nakładka na zdjęcie profilowe Facebook jest dostępna tutaj

 

Zobacz także: Pikieta „Czy Nas Widać? Czy Nas Słychać?”

[img:3]

 

HiFi

Konsolety Yamaha RIVAGE z nagrodą IBC 2020 Best of Show
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz