Występ Meccore String Quartet w radiowej Dwójce nagrany mikrofonami Sontronics

Występ Meccore String Quartet w radiowej Dwójce nagrany mikrofonami Sontronics

12 października 2020, 09:00
Producent: Sontronics
Dystrybucja: AUDIOTECH

Meccore String Quartet to polski kwartet smyczkowy, który może się pochwalić wieloma sukcesami. O ich bogatej biografii świadczy fakt, że artyści są gospodarzami Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej Quarto Mondi organizowanego w Poznaniu. Występują także w najbardziej prestiżowych salach koncertowych Europy i Ameryki. Często koncertują też w miejscach nietypowych, np. szpitalach.

Warto zaznaczyć, iż całość występu w Programie 2 Polskiego Radia była rejestrowana za pomocą brytyjskich mikrofonów Sontronics. Firma Audiotech, dystrybutor marki Sontronics w Polsce, dostarczył mikrofony w celu w realizacji tej konkretnej “Domówki z Dwójką”.

 

 

Wprawdzie ten rok zostanie bardziej zapamiętany jako Rok Covida, a nie Ludwiga, ale obchodzimy w tym roku 250-lecie urodzin Beethovena. Dlatego nasz występ rozpoczniemy pierwszą częścią późnego Kwartetu z opusu 132. Następnie przeniesiemy się do Czech i zagramy pierwszą część I Kwartetu Leosza Janaczka. To dzieło niezwykle ekspresyjne, z którym warto się zapoznać.

Wojciech Koprowski - Prymariusz kwartetu

 

Transmisja koncertu miała miejsce w sobotę 3 października o godz. 19.00 – na antenie Programu 2 Polskiego Radia, stronie internetowej Dwójki i Facebooku Dwójki oraz na kanale YouTube Polskiego Radia. Powyżej możecie obejrzeć całą “Domówkę”, a także fotorelację z przygotowań i przedstawiającą sprzęt w akcji.

 

Mikrofony Pojemnościowe

Gdzie kupić?

Sontronics Sontronics www.sontronics.com

Dystrybucja w Polsce:

AUDIOTECH

tel.: +48 (22) 648 29 35
tel.: +48 (22) 258 20 07
adres:
ul. Łagiewnicka 20 02-860 Warszawa

Sklepy muzyczne > Sontronics rozwiń listę sklepów

Superlux HD572A - Dopasuj słuchawki do swojego stylu
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz