Maciej Gołyźniak wybrał mikrofony AKG C 414 i D12 VR

Maciej Gołyźniak wybrał mikrofony AKG C 414 i D12 VR

14 października 2020, 11:00
Producent: AKG
Dystrybucja: ESS Audio

18 września światło dzienne ujrzał znakomity album „The Orchid” Trio Macieja Gołyźniaka. Ukazujący się w serii Polish Jazz jako wolumen 85, zajmuje pierwsze miejsce sprzedaży wśród winyli w Polsce (OLIS).

 [img:2]

 

Maciej Gołyźniak w swojej karierze współpracował z czołówką polskich artystów oraz współtworzył zespoły. Wielokrotnie nominowany do nagród (Fryderyk, Paszport Polityki), dwukrotny zdobywca tytułu „Osobowość Roku” Magazynu Perkusista (2016, 2018) tak mówi o mikrofonach AKG, z których korzysta w sytuacjach „Live” oraz własnym studio:

 

Mikrofony AKG C 414 były długo moim marzeniem. Nie dlatego, że są studyjnym , czy 'riderowym' standardem, tylko dlatego, że wachlarz ich zastosowań i możliwości, jest właściwie nieskończony. Lubię organiczne, otwarte brzmienie bębnów. 414-stki stosowałem poza klasycznym overheadem, przede wszystkim do tomów. Dają piękne, pełne brzmienie. Zdarzało się, że rejestrowałem nim zamknięty bęben basowy. Duża membrana zdecydowanie robi mi robotę. Poza tym jego ergonomia ma znaczenie dla pozycjonowania przy zestawie. To najporęczniejszy z nieporęcznych mikrofonów i po prostu obrzydliwie piękny :).

Jeśli chodzi o D12 VR, to najlepszy wybór, jeśli nie możesz/nie chcesz ryzykować zakupu starego modelu D12 czy D20. Mój serdeczny kolega i świetny realizator, Adam Toczko nagrywał mnie wielokrotnie na 'staruszku' i chętnie mi go użyczał. Niestety zakup vintage’owego mikrofonu, to loteria, na którą nie mogłem sobie pozwolić, zabierając mikrofony w trasy koncertowe. Jest to mój główny mikrofon do bębna basowego pomimo kilku innych w kolekcji. Zwykle pracuję w trybie bez zasilania, ale domyślam się, że w sytuacjach szybkich setupów czy koncertów, użycie presetu zasilanego phantomem, może być sporym ułatwieniem, szczególnie w przypadkowych sytuacjach scenicznych.

Maciej Gołyźniak

 

[img:3]

[img:1]

 
więcej: www.akg.com
Blues & jazz

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

ESS Audio

tel.: +48 (22) 2041 200
adres:
ul. Graniczna 17 05-092 Łomianki-Dąbrowa

Sklepy muzyczne > AKG rozwiń listę sklepów

Stachursky powraca z nowym singlem
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz