Adam Hall Group z certyfikatem Green Globe

Adam Hall Group z certyfikatem Green Globe

15 października 2020, 08:00
Dystrybucja: ADAM HALL Group GmbH

Ochrona środowiska teraz i w przyszłości jest jednym z największych wyzwań społecznych naszych czasów. Jako firma działająca na całym świecie, Adam Hall Group uznaje tę odpowiedzialność i od lat dokłada wszelkich starań, aby chronić klimat poprzez rozwiązania przyjazne dla środowiska. Certyfikat Green Globe jest potwierdzeniem pracy na rzecz przekształcania firmy w taki sposób, aby wspierała ona zrównoważony rozwój i rozwiązania przyjazne środowisku w dłuższej perspektywie.

Adam Hall jest niemieckim producentem i dystrybutorem dostarczającym rozwiązania technologiczne dla klientów biznesowych na całym świecie. Grupy docelowe obejmują detalistów, dealerów, firmy zajmujące się imprezami na żywo, wypożyczalnie, studia nadawcze oraz integratorów AV zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym, a także producentów przemysłowych skrzyń lotniczych. Green Globe niedawno przyznało firmie Adam Hall Group swój inauguracyjny certyfikat.

 

[img:2]

Verena Unden - EVVC Green Globe Auditor, Alexander Pietschmann - CEO Adam Hall Group, Lena-Sophie Frowerk - Specjalista ds. Zrównoważonego rozwoju Adam Hall Group

 

Zrównoważony rozwój i ochrona klimatu to nie tylko trend, ale także przyszłość. Chociaż branża eventowa przeżywa teraz ciężkie chwile z powodu pandemii, to musimy rozważyć, w jaki sposób możemy przyczynić się do powstania społeczeństwa przyjaznego dla klimatu. Certyfikacja Green Globe to pierwszy krok milowy na drodze do ustanowienia zielonej strategii operacyjnej naszej firmy.

Alexander Pietschmann - CEO firmy Adam Hall GroupNajlepsze praktyki Adam Hall koncentrują się na środkach ochrony środowiska wdrażanych w ich niemieckiej siedzibie w Neu-Anspach - powstaniu zespołu ds. Ekologii, oraz powołaniu specjalisty ds. Zrównoważonego rozwoju w celu promowania zrównoważonych inicjatyw i wprowadzania programów zdrowotnych, które zapewniają lepszą równowagę między życiem zawodowym a prywatnym pracowników.

 

Oszczędzanie energii

Adam Hall jest zaangażowany w wypełnianie swoich obowiązków związanych z ograniczaniem wpływu na środowisko i klimat. Kluczową cechą planu zarządzania zrównoważonym rozwojem są zaawansowane technologicznie systemy zaopatrzenia w energię elektryczną i ciepło. Jako alternatywa dla konwencjonalnych systemów grzewczych, podłączenie do regionalnej lokalnej sieci ciepłowniczej zapewnia wykorzystanie energii przyjaznej dla środowiska. Ponadto energia elektryczna jest wytwarzana za pośrednictwem instalacji fotowoltaicznej o powierzchni 6.500 m² na dachu siedziby firmy.

W celu dalszej optymalizacji dostaw energii, obecnie budowany jest kolejny system fotowoltaiczny. Ta rozbudowa umożliwi firmie Adam Hall pokrycie dużej części wszystkich potrzeb energetycznych poprzez wytwarzanie własnej energii elektrycznej. Od stycznia 2021 roku dodatkowa wymagana energia elektryczna będzie pozyskiwana z 'zielonej' energii, co pozwoli pokryć 100% zapotrzebowania na energię z ekologicznych źródeł, znacznie ograniczając emisję CO2.

 

[img:3]

 

Zielona Drużyna

Adam Hall powołał także własny Green Team. Pracownicy z każdego działu firmy opracowują i nadzorują planowanie i wdrażanie zielonych inicjatyw. Postęp w kierunku bardziej zrównoważonego podejścia w całej firmie jest procesem ciągłym, który jest koordynowany przez specjalistę ds. Zrównoważonego rozwoju, Lenę-Sophie Frowerk, we współpracy z CEO Alexandrem Pietschmannem i całym zespołem Green Team.

 

Odpowiedzialność społeczna i zarządzanie zrównoważonym rozwojem są częścią naszej podstawowej kultury wartości. Jednocześnie zielona odpowiedzialność ma wiele aspektów i jest różnie stosowana w różnych działach. Dlatego szczególnie ważne jest dla nas zaangażowanie pracowników kilku działów jako ekspertów w swojej dziedzinie. Nasz międzywydziałowy zielony zespół sprawia, że jest to możliwe.

Lena-Sophie Frowerk - specjalista ds. Zrównoważonego rozwoju w firmie Adam Hall

 

Strategia komunikacji

W Adam Hall tematy i informacje dotyczące zrównoważonego rozwoju są przekazywane wszystkim pracownikom drogą elektroniczną za pośrednictwem intranetu. Pracownicy są również zachęcani do zgłaszania własnych pomysłów i sugestii dotyczących przyszłych zrównoważonych wyników. W ubiegłym roku, w celu podniesienia świadomości ekologicznej szerszej społeczności, Adam Hall zorganizował wydarzenie, podczas którego zainteresowani mieli okazję bliżej przyjrzeć się konsekwencjom zmian klimatycznych i możliwym strategiom działania.

 

Programy odnowy biologicznej dla pracowników

Jako firma działająca na skalę międzynarodową, Adam Hall jest świadomy swoich zobowiązań społecznych wobec wielu pracowników. Od stycznia 2019 roku Adam Hall Group koncentruje się na programach zarządzania zdrowiem, które przyniosą korzyści wszystkim pracownikom. Stworzono programy zdrowotne i wellness, które obejmują szereg zajęć sportowych po pracy, a także aktywne przerwy i konsultacje żywieniowe.

 

[img:1]

 

O certyfikacji Green Globe

Green Globe to światowy system zrównoważonego rozwoju oparty na akceptowanych na całym świecie kryteriach zrównoważonego funkcjonowania i zarządzania podróżami i turystyką. Działając na podstawie ogólnoświatowej licencji, Green Globe ma siedzibę w Kalifornii w USA i jest reprezentowana w ponad 83 krajach. Green Globe jest członkiem stowarzyszonym Światowej Organizacji Turystyki ONZ (UNWTO).

 

Kolumny i głośniki Ruchome głowy

HiFi

Konsolety Yamaha RIVAGE z nagrodą IBC 2020 Best of Show
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz