Ciekawe instalacje: Systemy Cadac i CODA Audio w Brzeskim Centrum Kultury

Ciekawe instalacje: Systemy Cadac i CODA Audio w Brzeskim Centrum Kultury

16 października 2020, 08:00
Producent: Cadac Coda Audio

Z początkiem października bieżącego roku swoją działalność wznowiło Brzeskie Centrum Kultury. Obiekt został nie tylko pięknie wyremontowany, ale zyskał również nowoczesne wyposażenie w postaci zróżnicowanych systemów nagłośnieniowych, zaprojektowanych na bazie produktów marki CODA Audio.

Uwzględniając potrzeby gospodarza obiektu, w którym znajdują się trzy różnej wielkości sale widowiskowe: sala główna, sala kinowa i sala kameralna, przygotowane zostały trzy niezależne projekty systemów nagłośnieniowych o mocno zróżnicowanych możliwościach wykorzystania.

 

[img:1]

[img:2]

 

System głównej sali widowiskowej

System stacjonarny przeznaczony dla głównej sali widowiskowej, zestawiony został z dwóch podwieszonych gron, składających się z 9 zespołów głośnikowych TiRay oraz subwoofera TiLow na stronę. Układ elementów w gronie jest następujący: 4 x TiRay, 1 x TiLow, 5 x TiRay, przy czym, licząc od góry, czyli od strony ramy nośnej, elementy połączone są następująco: 2 x TiRay, 2 x TiRay, 1 x TiLow, 2 x TiRay i najniższe 3 x TiRay. Elementy oraz ich konfiguracja zostały dobrane z uwzględnieniem warunków architektonicznych sali, minimalizując (praktycznie do zera) ryzyko odbijania się dźwięku od ścian i sufitu pomieszczenia, przy zapewnieniu równomiernego pokrycia oraz dużej swobody w operowaniu poziomami dźwięku. Podwieszone elementy TiRay / TiLow, wspomagane są przez cztery subwoofery G15-SUB umieszczone pod sceną. Dopełnieniem pokrycia obszaru przed samą sceną są cztery elementy D5-Cube. Ten sam model wykorzystany został również do nagłośnienie obszarów widowni pod balkonami. System zasilany jest ze wzmacniaczy LINUS10-C oraz LINUS5-C, do których sygnały dostarczane są z konsolety w domenie cyfrowej poprzez CDC MC AES3 i LiNET Master.

 

[img:7]

 

Do realizacji dźwięku na sali głównej wykorzystano konsoletę marki Cadac CDC six, dla której przyłącza audio i zasilanie umieszczone zostały w podłodze stanowiska realizacyjnego. Ze stanowiska konsolety poprowadzone zostało 7 linii sterujących (5 x BNC i 2 x RJ). W projekcie uwzględniono również możliwość podłączenia do systemu innej konsolety (np. przywiezionej przez realizatora wykonawcy) oraz możliwość przesłania do systemu sygnałów analogowych L/R + SUB. Konsoleta Cadac CDC six współpracuje ze znajdującym się na scenie modułem wejściowym Cadac 64/48, do którego kierowane są sygnały dostarczane przez mikrofony i inne źródła wykorzystywane na scenie.

 

[img:3]

[img:4]

 

System sali kinowej

System dźwiękowy 5:1 w sali kinowej zestawiony został z 3 zespołów głośnikowych G712-Pro oraz 3 subwooferów U4-SUB, co stanowi jego podstawę L-C-R. Dopełnieniem są zespoły głośnikowe D8, stanowiące w tym przypadku głośniki efektowe. Do zasilenia systemu kinowego wykorzystane zostały również wzmacniacze LINUS10-C i LINUS5-C, otrzymujące sygnały z DSP poprzez LiNET Master. System nagłośnieniowy sali kinowej jest w pełni mobilny, dzięki czemu może być wykorzystywany podczas innych wydarzeń realizowanych poza salą kinową lub jako odsłuchy.

 

[img:5]

[img:6]

 

System sali kameralnej

Kolejnym systemem dźwiękowym jest nagłośnienie sali kameralnej. Dla tego pomieszczenia przewidziane zostały zespoły głośnikowe CoRAY4 wspierane przez subwoofery G15-SUB – po jednym na stronę. System zasilany jest z jednego wzmacniacza LINUS10-C. Niewątpliwą zaletą tego w pełni mobilnego systemu, jest możliwość wykorzystania go do realizacji różnych wydarzeń odbywających się poza salą kameralną.

Uzupełnieniem wszystkich systemów nagłośnieniowych jest bogaty zestaw powszechnie akceptowanych modeli mikrofonów bezprzewodowych i przewodowych. Systemy bezprzewodowe są w pełni mobilne i mogą być używane w dowolnej sali, adekwatnie do aktualnych potrzeb.

Dostawę oraz uruchomienie systemów zrealizowała firma TOMMEX. Strojenie systemu Prokopowicz Production.

 

więcej: tommex.pl
Nagłośnienie instalacyjne Ciekawe instalacje w Polsce

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

TOMMEX

tel.: +48 (22) 853 58 02
adres:
ul. Arkadowa 29 02-776 Warszawa

Sklepy muzyczne > Cadac rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Coda Audio Coda Audio www.codaaudio.com

Dystrybucja w Polsce:

TOMMEX

tel.: +48 (22) 853 58 02
adres:
ul. Arkadowa 29 02-776 Warszawa
RTS wprowadza hybrydową stację bazową OMS
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz