Systemy sterowania oświetleniem od ETC w nowych studiach telewizyjnych w Dubaju

Systemy sterowania oświetleniem od ETC w nowych studiach telewizyjnych w Dubaju

15 października 2020, 09:00
Producent: ETC

Rozwiązania oświetleniowe ETC zostały wybrane do nowych studiów telewizyjnych wiodącego kanału informacyjnego na Bliskim Wschodzie, Al Arabiya. Dealer ETC, firma Oasis Enterprises dostarczyła sprzęt, w tym system Sensor3 Power Control, konsolę sterującą z rodziny Gio @ 5 Eos, bramki DMX Response Mk2 i system DataTrack Backbone.

W najnowocześniejszych studiach telewizyjnych, zlokalizowanych w Dubaju, w ciągu zaledwie trzech tygodni zainstalowano kompletny sprzęt oświetleniowy ETC z pomocą firmy Oasis Enterprises, która współpracuje z Al Arabiya od prawie dwunastu lat. Kierownik ds. Oświetlenia w Al Arabiya, Safwan Harcouss, skomentował instalację:

 

Kanał informacyjny jest nadawany 24 godziny na dobę i wymaga najlepszego i niezawodnego sprzętu. Po pomyślnej pracy z produktami ETC w przeszłości jesteśmy przekonani, że nowy sprzęt sprawdzi się znakomicie.

 

[img:1]

 

W zeszłym roku stacja informacyjna Al Arabiya dodała konsolę Eos Ti do swoich studiów produkcyjnych, gdzie potężne funkcje flagowej konsoli okazały się przydatne w kontrolowaniu oświetlenia w wielu studiach jednocześnie. Teraz, po dodaniu Gio @ 5 w nowych studiach, zespół oświetleniowy w Al Arabiya może w pełni wykorzystać szereg opcji dostępnych w oprogramowaniu Eos w bardziej kompaktowej, ale wszechstronnej konsoli.

 

[img:5]

 

System ETC Sensor3 Power Control zapewnia wysokiej jakości zasilanie i sterowanie dimmerami w stacji nadawczej. Studia zostały również wyposażone w infrastrukturę sieciową ETC i Response Mk2 DMX Gateway, a także zainstalowano DataTrack Backbone w trzymetrowej przestrzeni. DataTrack Backbone ma mocną aluminiową ramę, która zapewnia łatwość i elastyczność mocowania oświetlenia szynowego i jest w stanie pomieścić pełnowymiarowe oprawy. Jego elegancki wygląd oznacza, że nowe studia mogą korzystać ze sprzętu, który zapewnia najlepsze oświetlenie i dobrze prezentuje się wizualnie.

 

[img:3]

 

Kierownik ds. Systemów oświetleniowych w Oasis Enterprises, Karim Abdel Massih, dodaje:

 

Od wielu lat ściśle współpracujemy z  Al Arabiya i wiemy, że ma ona już doświadczenie w pracy z wysokiej jakości produktami ETC. Wiemy, że te nowe rozwiązania do ich najnowszych studiów telewizyjnych będą działać dobrze i nie mogę się doczekać nowych wersji produktów ETC.

 

Sterowniki

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Przedsiębiorstwo Specjalistyczne TEATR

adres:
al. Krakowska 20 05-090 Sękocin Nowy

Oświetlenie

Praca szuka człowieka - Specjalista ds. sprzedaży w Adam Hall
Więcej wiadomości