Wiedeńska Opera Narodowa instaluje 70 SolaWash 1000 High CRI

Wiedeńska Opera Narodowa instaluje 70 SolaWash 1000 High CRI

29 października 2020, 09:00
Dystrybucja: ETC

Wiedeńska Opera Narodowa wymieniła swoje 20-letnie washe Amptown na 70 sztuk SolaWash 1000 High CRI firmy High End Systems. Wymiana była wyzwaniem, ponieważ nowe reflektory LED muszą być w stanie odtworzyć charakterystyczne "staromodne" właściwości światła swoich poprzedników i jednocześnie oświetlać nowe produkcje w nowoczesny sposób. Opera Narodowa ma w swoim programie prawie 200 utworów repertuarowych, a prawie każdy utwór wykorzystuje reflektory typu spot.

SolaWash 1000 jest używany od września 2020 roku m.in. w premierowej produkcji „Madamy Butterfly” i wznowieniu „Elektry”.

 

[img:1]

 

Robert Eisenstein, zastępca dyrektora ds. Oświetlenia w Wiedeńskiej Operze Narodowej, tak mówi o decyzji:

 

Mieliśmy przyjemność dostać w swoje ręce pierwsze SolaWash 1000 w Austrii. Wspólnie z Preworks i ETC mogliśmy zrealizować ten projekt profesjonalnie , wdrażając własny program. Wiele firm zwróciło uwagę na nas i zaproponowało ręczne wprowadzenie niezbędnych zmian. Przy prawie 200 przedstawieniach i braku dni prób byłoby to przedsięwzięcie niemożliwe pod względem czasu.

 

[img:2]

 

Rozwiązanie zostało opracowane wspólnie. Eisenstein wyjaśnia:

 

Przez ostatnie półtora roku współpracowaliśmy z Preworks i ETC, aby tak zaprogramować nowe washe, by odtworzyły dokładne parametry starego Amptown Washlight. Muszą one mieszać kolory w taki sam sposób, jak ich 20-letni poprzednik. Określiliśmy wartości - parametry  kolorów i położenia. Oczywiście musieliśmy też zmniejszyć intensywność, ponieważ nowy reflektor jest znacznie jaśniejszy, pomimo znacznie niższego zużycia energii dzięki technologii LED. Największym wyzwaniem było odwzorowywanie mieszania kolorów starej oprawy w nowej oprawie. Mowa o niezliczonych parametrach, które trzeba przetworzyć. Testy poszły bardzo dobrze! Jesteśmy przekonani, że znaleźliśmy najlepsze rozwiązanie i mamy nadzieję, że wszystko działa tak, jak zakładaliśmy. Jeśli w programie są nowe produkcje, oczywiście używamy urządzenia ze wszystkimi oferowanymi przez nie funkcjami.

 

[img:3]

 
wash Ruchome głowy Zrealizowane instalacje

Gdzie kupić?

High End Systems, HES High End Systems, HES www.highend.com

Dystrybucja w Polsce:

Godziny otwarcia:

Pon - Pt:  08:00 - 16:00

adres:
al. Krakowska 20 05-090 Sękocin Nowy

HiFi

Gitarowy Rekord Świata 19 czerwca (Wrocław) - zobacz
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz