Nowa aplikacja od Meyer Sound - Spacemap Go

Nowa aplikacja od Meyer Sound - Spacemap Go

6 listopada 2020, 12:00
Producent: Meyer Sound
Dystrybucja: Polsound sp. z o.o

Spacemap Go to narzędzie, aplikacja na iOS do projektowania i miksowania dźwięku przestrzennego, które wykorzystuje możliwości przetwarzania dźwięku platformy Galileo GALAXY firmy Meyer Sound, aby pomóc artystom dźwięku w tworzeniu niezwykłych wrażeń dźwiękowych.

“Spacemapy” to dwuwymiarowe układy graficzne, które umożliwiają złożoną dystrybucję dźwięku przestrzennego przy użyciu prostego zestawu kontrolek. Trajektorie, które można nagrywać, edytować, przekształcać, a nawet manipulować podczas występu, automatyzują ruch pozycji Spacemap, tworząc iluzję ruchu dźwięku.

 

 

Dwa podstawowe elementy są kluczem do budowania map kosmicznych: węzły i trisety. Węzły reprezentują głośniki (węzły głośnikowe), grupy głośników (węzły wirtualne) lub ciszę (węzły ciche) i są rozmieszczone w grupach po trzy jako trisety. Wiele sąsiednich punktów tworzy “mapę kosmiczną”, generując konfigurowalne kontury przestrzenne. Dźwięk z określonego zestawu węzłów głośnikowych może być automatycznie wysyłany do wyznaczonych wyjść za pomocą węzłów pochodnych (na przykład w celu przesłania dźwięku do subwooferów lub zestawu kolumn pod balkonem).

 

[img:1]

 

Systemy Spacemap wykorzystują wiele procesorów Galileo GALAXY do przetwarzania sygnału i wymagają sieci Ethernet i co najmniej jednego iPada z aplikacją Spacemap Go. Używając funkcji Virtual GALAXY w oprogramowaniu sterującym Compass do emulacji procesorów GALAXY w trybie Spacemap, Spacemap Go może być używany do konfigurowania i programowania systemu wirtualnego (offline). Do konfiguracji systemów z więcej niż jednym procesorem GALAXY wymagany jest przełącznik AVB z certyfikatem Avnu.

Systemy Spacemap obsługują do 32 wejść. Te wejścia systemowe mogą pochodzić z urządzeń Milan AVB lub być dostarczane przez fizyczne wejścia analogowe lub AES3 do 8 procesorów GALAXY w systemie Spacemap. Najnowsze rozwiązanie Meyer Sound obsługują też wszystkie dostępne wyjścia procesorów GALAXY, do 16 procesorów lub 256 wyjść.

 

[img:2]

 

Technologie audio rozwijają się w niesamowitym tempie. Coraz więcej na rynku rozwiązań 3D, immersyjnych i takich, gdzie to artysta w dużo większej niż poprzednio formie tworzy i kontroluje “przestrzenie” swoją twórczość. Meyer Spacemap Go to następny krok w tej dziedzinie i my z pewnością i ogromną ciekawością będziemy śledzić te technologie i postępy w ich tworzeniu.

 

[img:3]

 
Nagłośnienie instalacyjne IOS

Gdzie kupić?

Meyer Sound Meyer Sound www.meyersound.com

Dystrybucja w Polsce:

HiFi

Jacek Pióro nowym endorserem Orange Amplification
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz