Topowy Wykon: Gregg Bissonette

Topowy Wykon: Gregg Bissonette

23 lutego 2021, 09:00

Kiedy pomyślimy o najbardziej znanym endorserze firmy Dixon, to może nam przyjść na myśl tylko jedno nazwisko - Gregg Bissonette. Tego niezwykle sympatycznego muzyka nie mogło zabraknąć w naszym cyklu. Dobór materiałów do odcinka sprawił nam naprawdę dużo przyjemności.

 [img:1]

 

1. Gregg Bissonette: Drum Solo

Solo jest bardzo różnorodne pod względem ilości motywów muzycznych w nim zaprezentowanych - od jazzu poprzez typowo rockowe zagrywki. Podwójna stopa oraz polirytmiczne motywy mogą stanowić dużą inspiracje do ćwiczenia przez nas właśnie tych elementów. Nie zabrakło również bardzo melodycznych fragmentów jak ten pod koniec występu.

 

 

2. Gregg Bissonette - PASIC 2018

Kolejne nagranie to dowód jak bardzo uniwersalnym muzykiem jest Gregg. Jego występ podczas PASIC 2018 to swoista wycieczka po większości stylów muzycznych, podobnie jak w przypadku poprzedniego nagrania. Nie zabrakło standardu jazzowego, utworu o charakterystyce latynoamerykańskiej czy też piosenki świątecznej, co miało podkreślić, jak istotna jest elastyczność w byciu muzykiem.

 

 

3. Gregg Bissonette - Caravan (in Korea)

Caravan to znakomity standard jazzowy, znany chociażby z bardzo popularnego filmu Whiplash. Podczas swojej wizyty w Korei nasz dzisiejszy bohater miał okazję go wykonać w towarzystwie tamtejszych muzyków. Niezwykła energia oraz solówki na świetnym poziomie to coś, co powoduje, że nagranie ogląda się naprawdę z przyjemnością. 

 

 

4. Gregg Bissonette - In a Mellow Tone - BUDDY RICH MEMORIAL SCHOLARSHIP CONCERTS

Gregg Bissonette to kolejny z szerokiego grona artystów, którzy w Topowym Wykonie pojawiają się w towarzystwie Big Bandu. Utwór In a Mellow Tone to niezwykle melodyjna kompozycja o dość umiarkowanym tempie, co sprawia, że słucha się go z wielką przyjemnością. Jedną rzeczą sprawiającą lekki dyskomfort jest widok zestawu z dwoma bębnami basowymi - nie do końca kojarzonego z jazzem.

 

 

5. Gregg Bissonette - 2000 Submarine - 11 - So Many Notes & So Little Time

Kompozycja So Many Notes & So Little Time pochodzi z autorskiej płyty Bissonetta - Submarine i ma bardzo funkowy charakter. Gęsta linią basu oraz temat przewodni gitary są siłą napędową utworu, podobnie jak gęsty groove Gregga. Ciekawostką może być fakt, że nasz bohater nie tylko zajął się partią perkusji, ale również jest odpowiedzialny za trąbkę. Nie zabrakło także miejsca na solo perkusji (od 4:30).

 

 

Zobacz także:

 

 

Akustyczne

Perkusja

Mariusz Mocarski endorserem HingeStix
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz