Topowy Wykon: Tomasz Łosowski

Topowy Wykon: Tomasz Łosowski

14 stycznia 2021, 10:00

Nasz dzisiejszy gość jest jednym z najsłynniejszych edukatorów perkusyjnych w Polsce oraz świetnym perkusistą. Tomasz Łosowski ma na swoim koncie także współpracę z naszym portalem, co zdecydowanie wpływa na większą przyjemność przy tworzeniu tego odcinka. 

 

[img:1]

 

1. Tomek Łosowski - Bass Talk - rok 1997

Wojciech Pilichowski jest basistą mającym na koncie współpracę z m.in. Woobie Doobie, Natalią Kukulską czy Janem Borysewiczem. Poniższy utwór pochodzi ze szkoły na perkusję autorstwa Tomka Łosowskiego, a oprócz Pilichowskiego na instrumentach klawiszowych wystąpił Marcin Trojanowicz. Kompozycja mocno eksponuję brzmienie gitary basowej, ale jednak to perkusja idealnie dopełnia całość swoim drapieżnym charakterem.

 

 

2. Mantra

Wszystkim fanom perkusji nazwa Mantra może kojarzyć się z serią talerzy Istanbul Agop, jednak powszechnie znaczenie tego słowa to element praktyki duchowej. Utwór pochodzi z płyty Tomasza Łosowskiego wydanej w 2015 noszącej tytuł - Acoustic Tiro. Kompozycja świetnie ukazuje rolę improwizacji w perkusji jazzowej - tym bardziej w tak niezbyt spotykanym składzie instrumentalnym (trio jazzowe z saksofonem zamiast fortepianu). 

 

 

3. KOMBI feat. Leszek Możdżer – Przytul Mnie (KONCERT W TRÓJCE)

Dla większości ludzi zespół Kombi oraz zespół Kombii to to samo, jednak nie jest to prawdą. Zespół Kombi został założony przez ojca Tomasza Łosowskiego - Sławomira, natomiast Kombii to formacja stworzona przez Grzegorza Skawińskiego, Waldemara Tkaczyka oraz Jana Plutę bez obecności Sławomira Łosowskiego. Podczas niedawnego koncertu zespołu Kombi w radiowej Trójce do udziału zaproszono pianistę jazzowego - Leszka Możdzera. Brzmienie jego Rhodes'a idealnie wpasowało się w bardzo funkowy charakter aranżu utworu Przytul Mnie

 

 

4. DW pdp New Yorker + Zildjian K 19 20 - play Tomek Łosowski - DrumStore Test

Świetnie zagrane solo to jedna z najlepszych form na odkrycie możliwości sprzętu muzycznego. Na początku prezentacji Tomasz Łosowski wykonał bardzo muzykalne solo będące najlepszym potwierdzeniem słów, że "dobry muzyk zabrzmi na wszystkim". Biorąc pod uwagę gabaryty użytego w nagraniu sprzętu wzbudza to jeszcze większy podziw i powoduje dużą przyjemność.

 

 

5. Tomek Łosowski - Quartado - Solo La Fiesta (Chick Corea)

Quartado to jedna z formacji o jazzowej charakterystyce, w skład której wchodzi Łosowski. Solo La Fiesta jest kompozycją o latynoamerykańskim charakterze bardzo dobrze współgrającym z perkusyjnym open solem z poniższego nagrania. Ostinato wykonywane przez bas i fortepian zdecydowanie wpływa na jeszcze lepszy odbiór samej solówki, która sama w sobie jest naprawdę świetna. 

 

 

Zobacz także:

 

 

Akustyczne

Perkusja

Nowy werbel od Tamy - Peter Erskine's Signature Jazz Snare Drum
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz