Topowy Wykon: Stanton Moore

Topowy Wykon: Stanton Moore

20 listopada 2020, 08:00

Styl New Orleans Drumming nie jest bardzo popularny wśród muzyków, głównie przez małą obecność na rynku muzycznym. Stanton Moore to jedna z osób znacząco propagujących ten styl nie tylko w swoich autorskich zespołach, ale także w sesyjnej działalności.

 [img:1]

 

1. Stanton Moore Trio - Pot Licker (Live on KEXP)

Zespół sygnowany nazwiskiem Moore'a to nietypowe trio z basem i fortepianem w składzie. W Stanton Moore Trio zamiast wcześniej wymienionych instrumentów znajdują się: organy Hammonda oraz gitara. Całość brzmi naprawdę świetnie i nie odnosi się wrażenia, że czegoś w kwestii brzmienia brakuje.

 

 

2. John Scofield, Skerik, Stanton Moore and Andy Hess - "My Babe" at The Jammys | 2002 | Relix

Nagranie idealnie nawiązuje do wspomnianego we wstępie New Orleans Drumming opartego na bluesowej charakterystyce. Wsłuchując się w całość od razu na myśl przychodzą skojarzenia z muzyką Dixielandową, z odrobiną większego "pazura". Z perkusyjnej perspektywy na podkreślenie zasługuje ten świetnie brzmiący werbel.

 

 

3. Chilcock- Stanton Moore

Utwór pochodzi z albumu pod wdzięcznym tytułem - "III". Możemy w nim znaleźć nawiązania do stylu New Orleans lecz dla większości będzie to granie bardziej w stylu funk. Sekcja dęte dodaje całości należytego wyrazu, a charakter grania poprzez obecność organy Hammonda bardzo przypomina zespół The Poets of Rhythm.

 

 

4. Stanton Moore - "Carnival" by Stanton Moore Trio

Po raz kolejny sięgamy po utwór wykonany przez Stanton Moore Trio lecz tym razem jest to nagranie z koncertu będące drum cam'em. Takie ujecie pozwala nam na podpatrzenie techniki Moore'a z najlepszej z naszego punktu widzenia perspektywy. Na podkreślenie zasługuje również skład tria na poniższym wideo bo nie mamy jak wcześniej gitary oraz organów Hammonada, ale trio w klasycznym kształcie z kontrabasem i pianinem. 

 

 

5. "Pie-Eyed Manc" Robert Walter and Stanton Moore Duo 

Perkusja jest instrumentem niezbyt często występującym w wszelkiego rodzaju duetach muzycznych. Robert Walter i Stanton Moore postanowili uformować coś niecodziennego i stworzyć formację składającą się tylko z perkusji i organów Hammonda, co przyniosło naprawdę fajny efekt. Duża dawka energii i widoczna swoboda muzyków to chyba najlepsza zachęta do obejrzenia poniższego nagrania.

 

 

Zobacz także:

 

 

Fot.: Stanton Moore Drum Academy

Akustyczne

Perkusja

Co na święta? Sprawdź nasz Mikołajkowy poradnik perkusyjny
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz