RCF udostępnił najnowszą wersję protokołu RDNet 4.0

RCF udostępnił najnowszą wersję protokołu RDNet 4.0

20 listopada 2020, 11:00
Dystrybucja: TOMMEX

RCF udostępnił najnowszą wersję RDNet - opatentowanego protokołu dla produktów RCF, zapewniającego proste i intuicyjne monitorowanie i sterowanie systemem audio dla każdego urządzenia i obiektu. Wersja 4.0 oddaje w ręce realizatorów, między innymi, zestaw narzędzi do projektowania systemu dźwiękowego, dwukanałowy analizator dźwięku FFT RDNet Measure, zaawansowany equalizer, oprogramowanie do prognozowania Shape Designer i wiele więcej.

 

Zestaw narzędzi do projektowania systemu dźwiękowego

Funkcja skanowania sieci RDNet kolejno skanuje wszystkie urządzenia audio, rozpoznaje, przypisuje cyfrowe etykiety adresowe i dodaje urządzenia jako obiekty w oknie głównym. Monitorowanie w czasie rzeczywistym obejmuje wiele parametrów, takich jak prędkość obrotowa wentylatora, temperatura, nachylenie pojedynczego głośnika, mierniki VU, poziomy szczytowe i inne. Operator ma pełną kontrolę nad opóźnieniem czasowym i wyrównaniem każdego głośnika, indywidualnie lub grupowo.

Dzięki wbudowanemu DSP, każde urządzenie jest aktywną częścią systemu, zdolną do zapisywania zaprogramowanych ustawień, odbierania poleceń i ciągłego wysyłania informacji o stanie. Kompleksowy monitoring jest standardem w sieci RDNet: Pomiar VU, wskaźnik przesterowania, interwencja ogranicznika, pochylenie urządzenia, problemy z komunikacją - aż do stanu pojedynczego elementu lub przetwornika - i wiele innych.

 

[img:1]

 

RDNet Measure - Wykonaj wszystkie pomiary

RDNet Measure jest potężnym 4-wejściowym dwukanałowym analizatorem dźwięku FFT zdolnym do pomiaru Magnitudy, fazy, RTA, koherencji i odpowiedzi impulsowej. Funkcjonalność analizatora obejmuje rozpiętość zakresów pochodzących z analizatora opóźnienia, generatora wielu sygnałów oraz zintegrowanego miernika/loggera SPL z narzędziami do kalibracji. Do wykonania zadania nie jest potrzebne zewnętrzne oprogramowanie.

 

[img:2]

 

[img:3]

 

Wydobądź ze swojego systemu jak najwięcej

Dla łatwego nadzoru RDNet daje możliwość sterowania urządzeniami w grupach. Konfigurowalne właściwości grupy klastrów to Strefy, Kompensacja Powietrza, Wielkość Klastra, Wzmocnienie FiRPHASE. Przy przydzielaniu obiektów Group Array w Strefach: każda Strefa ma swój kolor do szybkiego odwołania się do ustawionych parametrów. Kontrola przyrostowa kształtuje Kompensację Absorpcji Powietrza, która może być bardzo przydatna przy zmianach wilgotności lub temperatury (np. kontrola dźwięku w słoneczny dzień, koncert w wilgotną noc). Kształtowanie niskich i średnich częstotliwości matrycy liniowej jest automatycznie obliczane na podstawie wielkości klastra, aby uzyskać idealne liniowe pasmo przenoszenia z całego systemu.

 

Zaawansowane equalizery

RDNet przejmuje bezpośrednią kontrolę nad wewnętrznym EQ i filtrem High-Pass w każdym module. Istnieje wiele typów EQ do wyboru: PEQ, Shelving (hi-low), Butterworth, Linkwitz-Riley i Bessel. Inżynier systemowy może zarządzać EQ w dwóch różnych trybach dla szybkiej edycji na ekranach dotykowych. Każda strefa ma trzy różne stałe korektory z kontrolą wzmocnienia, podczas gdy każda grupa klastra ma globalną kontrolę FiRPHASE Gain dla równoległego zwiększania/ zmniejszania FIR-ów strefy.

 

[img:4]

 

Shape Designer - Prosty design dźwięku

Oprogramowanie do prognozowania Shape Designer umożliwia dwuwymiarową symulację akustyczną konfiguracji matrycy i proponuje korekty LF na podstawie wielkości klastra. Kąty krzywizny systemu oraz dane dotyczące projekcji dźwięku są obliczane z maksymalnym poziomem ciśnienia akustycznego dla danego projektu. Oprogramowanie podaje krzywiznę i ciężar systemu, punkty podwieszenia systemu oraz kąty obudowy.

 

[img:5]

 

Asystent ustawień

Projektant systemu wybiera najlepszy sposób konfiguracji systemu: Offline dla zdalnego projektanta, lub Online dla wyboru trybu Soundcheck lub Koncert, dla bezpieczniejszej kontroli systemu podczas trwania imprezy. Wskazówki dotyczące konfiguracji subwoofera pomagają inżynierowi w konfiguracji subwooferów w Kardioidę, Łuk lub EndFire w jednym przejściu.

Zaawansowana funkcja Bass Shaper dostraja żądaną barwę na niskich częstotliwościach, aby lepiej dopasować nakładanie się widma do subwooferów. W kilku prostych krokach Bass Shaper koryguje zachowanie niskich częstotliwości, zachowując równowagę tonalną w całym systemie.

 

[img:6]

 

[img:7]

 

Sterowanie głośnikami w sieci

Gdy system nagłośnienia RCF jest podłączony poprzez interfejsy Control2 lub Control8, inżynier systemu ma pełną kontrolę nad opóźnieniem czasowym i wyrównaniem wszystkich głośników, indywidualnie lub grupowo. Dzięki wbudowanej płycie komunikacyjnej i procesorowi DSP każde urządzenie jest aktywną częścią systemu, zdolną do zapisywania zaprogramowanych czasów, odbierania poleceń i ciągłego wysyłania informacji o stanie pojedynczych komponentów lub przetworników. Kompleksowy monitoring jest standardem w sieci RDNet: Pomiar VU, wskaźnik przesterowania, interwencja limitera, kąt nachylenia urządzenia, problemy z komunikacją i wiele innych.

 

[img:8]

 

[img:9]

 

Łatwa konfiguracja subwooferów

Prowadzone konfiguracje subwoofera pomagają inżynierowi w konfiguracji subwoofera w Kardioidę, Łuk lub EndFire w jednym kroku, podczas gdy Bass Shaper precyzyjnie dostraja żądany tembr na niskich częstotliwościach. Dzięki trzem suwakom i kilku krokom można łatwo skorygować zachowanie niskich tonów przy jednoczesnym zachowaniu równowagi tonalnej w całym systemie.

 

[img:10]

 

Podróżuj lekko w chmurze

Nie potrzebujesz już swojego osobistego komputera. Wystarczy podłączyć komputer do sieci, zalogować się na swoje konto i już jesteś gotowy do pracy z kompletnym zestawem narzędzi audio dla systemu audio RCF. Możesz również zapisywać swoje projekty i pomiary oraz przywoływać je gdziekolwiek jesteś.

 

[img:11]

 

Jak korzystać z RDNet?

(Włącz polskie napisy)

 

Pobierz oprogramowanie

Oprogramowanie RDNet jest dostępne za darmo dla zarejestrowanych użytkowników na stronie internetowej RCF w sekcji Download (dla urządzeń kompatybilnych z Windows).

 

więcej: www.rcf.it
Kolumny i głośniki Systemy liniowe Oprogramowanie i DAW

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

ARCADE AUDIO Sp. z o.o.

adres:
ul. Galicyjska 2 32-091 Michałowice k/Krakowa

Sklepy muzyczne > RCF rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

RCF (DSO/COMMERCIAL AUDIO) RCF (DSO/COMMERCIAL AUDIO) www.rcf.it

Dystrybucja w Polsce:

TOMMEX

tel.: +48 (22) 853 58 02
adres:
ul. Arkadowa 29 02-776 Warszawa

HiFi

Dzięki Gibsonowi cofamy się do 1958 roku
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz