Zestawienie perkusyjnych żelków tłumiących

Zestawienie perkusyjnych żelków tłumiących

7 grudnia 2020, 09:00
autor: Mateusz Wiewióra

Tłumienie perkusji to bardzo ciężki temat wymagający zastosowania metody prób i błędów, w celu znalezienia optymalnego rozwiązania. Jednym ze sposobów jest zastosowanie żelków tłumiących. Postanowiliśmy przejrzeć ofertę polskich sklepów i przeanalizować dostępne opcje.

 [img:1]

 

1. Vater VBUZZ - Żelki tłumiące (6 szt.)

Żelowe tłumiki na bębny i talerze firmy Vater pozwalają zlikwidować niechciane przydźwięki. Można je łatwo dostosować do własnych potrzeb poprzez przycięcie do odpowiednich rozmiarów. Są bardzo lepkie, więc bez problemu można stosować je na wszystkich rodzajach membran. Łatwo można je odkleić i wyczyścić, więc jest możliwość ich wielokrotnego wykorzystywania.

Cena: 36 zł

Link do sklepu

[img:2]

 

2. Meinl MDH Honey Damper Pads - Żelki tłumiące (6 szt.)

Drum Honey to niedawno dodany produkt do katalogu firmy Meinl. W szybki sposób przekształca brzmienie bębnów w ciepłe i słodkie. W razie zabrudzenia można je zregenerować używając odrobiny mydła i wody, a następnie wysuszyć (unikając światła słonecznego). W komplecie znajduje się etui.

Cena: 34 zł

Link do sklepu

[img:4]

 

3. SlapKlatz PRO-CL - Żelki tłumiące (10 szt.)

Żelki SlapKlatz to idealne rozwiązanie gdy chcemy poprawić kontrolę nad brzmieniem bębnów lub przytłumić niepożądane przydźwięki w werblu lub tomach. Wykonane z masy żelowej nie wymagającej klejenia ani specjalnego mocowania na membranie - żelki są wielokrotnego użytku. W zależności od potrzeb tłumienia mogą być przycinane do mniejszych rozmiarów. Wersja PRO zawiera wygodny i praktyczny case do przechowywania żelków. Zestaw zawiera: 6x żelek w rozmiarze small (2 cm), 2x żelek w rozmiarze medium (3 cm), 2x żelek w rozmiarze large (4 cm) i 1x case do przechowywania.

Cena: 47 zł

Link do sklepu

[img:5]

 

4. Wincent W-ToneGel - Żelki tłumiące (5 szt.)

Stosowane na werblu eliminują niemal całkowicie przydźwięki, a brzmienie stanie się klarowniejsze. Stosowane na talerzach pozwolą delikatnie wytłumić brzmienie, dzięki czemu atak stanie się bardziej selektywny. Nie brudzi naciągu, można go myć ciepłą wodą z mydłem. Komplet zawiera 5 żelków zapakowanych w metalowe pudełko. Wymiary: 45 x 28 x 5 mm (2 szt.), 28 x 25 x 5 mm (3 szt.).

Cena: 38 zł

Link do sklepu

[img:7]

 

5. Moongel - Żelki tłumiące (6 szt.)

Oryginalne żelki tłumiące Moongel to patent amerykańskiej firmy RTOM, stosowany przez większość perkusistów ze światowej czołówki w studio i na scenie. Żelki tłumiące Moongel trzymają się każdej powierzchni bez potrzeby stosowania kleju. Nie niszczy naciągów, nie niszczy talerzy. Kiedy żelki się zakurzą lub ubrudzą wystarczy pod letnią wodą umyć je mydłem lub płynem do naczyń, a zostaną przywrócone do stanu pierwotnego. Pamiętaj, aby po użyciu chować je do fabrycznego pojemnika, a zachowają swoje właściwości przez długi czas. Zestaw zawiera 6 sztuk + pudełko.

Cena: 40 zł

Link do sklepu

[img:8]

 

6. Hayman HSF-5 Sticky Feet - Żelki tłumiące (5 szt.)

Komplet 5 sztuk żelków tłumiących w kształcie stopy firmy Hayman. W zestawie plastikowe pudełko do przechowywania żelków. Nawet po wielu czyszczeniach, pady przyklejają się jak przy pierwszym zastosowaniu.

Cena: 24 zł

[img:10]

 

7. StagePrp PT6 - Żelki tłumiące (6 szt.)

Żelki tłumiące PT6 marki StagePro to niezbędny element wyposażenia każdego perkusisty pracującego w studiu i na scenie. Żelki skracają wybrzmienie werbla / tomów oraz wycinają niechciane przydźwięki. Można je czyścić wodą z mydłem, dzięki czemu zachowają swoją świetna przyczepność, również na naciągach rezonansowych. Ich wymiary to 33 x 26 mm i są dostępne w kolorze niebieskim.

Cena: 39 zł

Link do sklepu

[img:12]

 

8. DrumParts DPGP - Żelki tłumiące (6 szt.)

DrumParts DPGP to bezbarwne żelki tłumiące o owalnym kształcie. Służą do pozbycia się niepożądanych dźwięków z bębnów oraz talerzy. Mogą też służyć do skrócenia długości wybrzmiewania talerzy. Żelki posiadają specjalną warstwę kleju, która umożliwia bezśladowe przymocowanie do każdego rodzaju naciągu (clear i coated), a także do powierzchni talerzy. Można ich używać wielokrotnie.

Cena: 24 zł

Link do sklepu

 

[img:13]

 

9. Stagg Drum Gel Control Transparent - Żelki tłumiące (5 szt.)

Komplet pięciu przezroczystych żelków tłumiących z solidnym pudełkiem z tworzywa. Rozmiar pojedynczej sztuki to 45 mm x 25 mm, a grubość żelka - 3 mm.

Cena: 19 zł

Link do sklepu

[img:14]
 

10. Oberton Killer -  Żelki tłumiące (6 szt.)

Żelowe pady tłumiące do bębnów i talerzy. W zestawie znajdziemy 3 małe i 3 duże przezroczyste pady wraz z pudełkiem do ich przechowywania.

Cena: 30 zł

Link do sklepu

 

[img:15]

 

Akcesoria Inne

Perkusja

Topowy Wykon: Najbardziej popularne rytmy perkusyjne
Więcej wiadomości