"Cud nadziei" - Wyjątkowy koncert Urszuli z wielopunktowym dźwiękiem 3D od Zylii

"Cud nadziei" - Wyjątkowy koncert Urszuli z wielopunktowym dźwiękiem 3D od Zylii

4 grudnia 2020, 09:00
Producent: Zylia

1 grudnia 2020 roku w Teatrze Wielkim w Poznaniu odbyło się wyjątkowe nagranie zamkniętego dla publiczności koncertu Urszuli, promującego jej najnowszą, świąteczną płytę pt. „Cud nadziei”. Koncert został zarejestrowany za pomocą ambisonicznych mikrofonów ZYLIA ZM-1S, nagrywających dźwięk 3D w zakresie 360° oraz towarzyszących im kamer 360°. Dzięki temu, oglądający koncert przez Internet mogli odnieść wrażenie, że znajdują się tuż obok muzyków. Wydarzenie było również okazją, by zobaczyć, jak koncert wygląda z bardzo bliska oraz usłyszeć realistyczny dźwięk przestrzenny, dający poczucie „bycia na scenie”.

Urszula – jedna z najbardziej rozpoznawalnych i docenianych artystek polskiej sceny muzycznej – przygotowała wyjątkowo osobistą płytę pt. „Cud nadziei”. Okolicznościowy, świąteczny album pełen autentyczności, pięknych pastorałek i klasycznych kolęd, powstał we współpracy z poznańskimi muzykami. To mieszanka folku i popu we współczesnym brzmieniu, przenikającym się z polską tradycją. Ten ponadczasowy charakter albumu oddaje znakomita muzyka m.in. Seweryna Krajewskiego, czy Ryszarda Kniata.

 

[img:4]1 grudnia artystka wraz z zespołem wystąpiła w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Wydarzenie, bez udziału publiczności, zostało zarejestrowane za pomocą systemu ZYLIA 6 Degrees of Freedom Navigable Audio, stworzonego przez poznańską firmę Zylia, specjalizującą się w rozwijaniu technologii nagrywania wielopunktowego dźwięku 3D.

 

Do zarejestrowania koncertu Urszuli wykorzystano zestaw ambisonicznych mikrofonów ZYLIA ZM-1S, nagrywających synchronicznie dźwięk przestrzenny w zakresie 360°. Mikrofony zostały rozlokowane w obrębie sceny, również pomiędzy muzykami, a każdemu z nich towarzyszyła kamera 360°. Dzięki technologii Zylii fani Urszuli, podczas oglądania koncertu w Internecie, przenosili się pomiędzy tymi punktami widokowymi i odsłuchowymi, a także byli obracani w każdym z nich w zakresie 360°. W zależności od tego w jakim miejscu i w jakiej pozycji się znajdywali, dochodzący do nich dźwięk był nieco inny – podobnie jak miałoby to miejsce w rzeczywistości. Ponadto, dzięki realistycznemu dźwiękowi 3D melomani mogli cieszyć się wyjątkową akustyką Teatru Wielkiego w Poznaniu.

Tomasz Żernicki - CEO firmy Zylia

 

[img:2]

 

Połączenie tradycyjnych form muzycznych z nowoczesnymi sposobami dotarcia do publiczności jest bliskie zarówno Urszuli oraz jej muzykom, jak i zespołowi Zylii. Poprzez swój niezwykły koncert artystka chciała zaprosić na scenę wszystkich tych, którzy przy dźwiękach najpiękniejszych polskich pastorałek pragnęli zapomnieć choć przez chwilę o trudach ostatnich miesięcy związanych z pandemią.

 

Płyta „Cud nadziei” jest płytą nowoczesną brzmieniowo, a jednocześnie klasyczną w instrumentarium. Podczas koncertu w Teatrze Wielkim w Poznaniu mieliśmy okazję doskonale to usłyszeć i zobaczyć.

Urszula

 

Premiera koncertu „Cud nadziei” z wielopunktowym dźwiękiem 3D zaplanowana jest tuż po świętach Bożego Narodzenia.

 

[img:5]

 

Zylia, czyli technologia made in Poland

Zylia to poznański start-up, rozwijający innowacyjne technologie nagrywania dźwięku 3D. Światowej klasy produkty firmy optymalizują pracę muzyków i szeroko pojętych twórców audio. Zaangażowany i pełen pasji zespół Zylii to grupa ekspertów w dziedzinach takich jak produkcja muzyczna, nowoczesne systemy przetwarzania dźwięku, badania naukowe, biznes. Zylia tworzy rozwiązania, które redefiniują i rewolucjonizują techniki nagrywania i produkowania koncertów oraz innych przestrzennych scen dźwiękowych. Jako muzycy i technologiczni guru, specjaliści Zylii bazują na swoim bogatym doświadczeniu, jednocześnie wsłuchując się w głos międzynarodowej społeczności audio. Dzięki temu dostarczają prostych w obsłudze narzędzi, pozwalających na bycie kreatywnym w każdych okolicznościach i w każdym środowisku.

Innowacyjne rozwiązania technologiczne Zylii zostały ostatnio docenione przez kapitułę konkursu „Orły Innowacji”. Zylia otrzymała w nim wyróżnienie w kategorii „przedsiębiorstwa” za prace nad ZYLIA 6 Degrees of FreedomNavigable Audio – systemem umożliwiającym m.in. implementację dźwięku 3D w wirtualnych koncertach.

 

więcej: www.zylia.co
Mikrofony Pozostałe

Pro Audio

Adaptacyjne zestawy głośnikowe EAW AC6 na NAMM Show 2022
Więcej wiadomości