Serce hiszpańskiego miasta w światłach - seria Cameo FLAT PRO oświetla brzegi rzeki w Murcji

Serce hiszpańskiego miasta w światłach - seria Cameo FLAT PRO oświetla brzegi rzeki w Murcji

4 grudnia 2020, 11:00
Producent: Cameo
Dystrybucja: ADAM HALL Group GmbH

Rzeki często są punktem strategicznym miasta - zarówno pod względem biogeograficznym, jak i społecznym. Życie toczy się w ich pobliżu, są miejscem towarzyskich spotkań. Do końca 2020 roku mieszkańcy hiszpańskiego miasta Murcia będą mogli podziwiać rzekę Rio Segura w nietypowy sposób: od marca promenady są udekorowane z obu stron przez kilkunastokilometrową instalację oświetleniową. Projektant oświetlenia José Luis Martinez Brocal użył w tym celu 161 zewnętrznych reflektorów PAR Cameo FLAT PRO 7 IP65 RGBWA.

 [img:1]

 

Długofalowa instalacja oświetleniowa w Rio Segura to wspólna koncepcja José Luisa Martineza Brocala (Sonido 1) i Francisco Sandovala, Dyrektora Technicznego Rady Miejskiej. Dwóch entuzjastów oświetlenia wspólnie szukało okazji, aby jeszcze bardziej ożywić brzeg rzeki, jednocześnie promując aktywność sportową i kulturalną. Od samego początku współpracy zespół zapewniał wielokolorowe oświetlenie na różne festiwale i święta, w tym hiszpańskie święto narodowe w połowie października.

 

[img:2]

[img:3]

[img:4]

 

Nie było łatwo znaleźć reflektor spełniający wszystkie nasze wymagania dotyczące dużej mocy światła, wysokiej jakości kolorów, niskiego zużycia energii i wszechstronnej przydatności na zewnątrz. FLAT PRO 7 ma pięknie skupioną wiązkę światła, która oświetla z ziemi kolumny o wysokości sześciu metrów wzdłuż promenady.

José Luis Martinez Brocal

 

Dodatkową atrakcją jest oświetlenie futurystycznego mostu Santiago-Calatrava za pomocą 18 urządzeń FLAT PRO 12 IP65. Zespół z hiszpańskiej firmy budowlanej Ferrovial był odpowiedzialny za instalację na miejscu około 180 reflektorów Cameo.

 

[img:5]

[img:6]

 

Jako reflektory punktowe z certyfikatem IP65, dwa reflektory RGBWA FLAT PRO 7 i FLAP PRO 12 umożliwiają tworzenie kreatywnych efektów świetlnych na zewnątrz. Dzięki intensywności światła wynoszącej 10 000 (FLAT PRO 7) lub 15 000 luksów (FLAT PRO 12) i szerokości wiązki 30° te wyjątkowo płaskie reflektory są szczególnie odpowiednie do zastosowań w ograniczonych przestrzeniach. Do zastosowań zewnętrznych modele IP65 są w pełni chronione przed pyłem i rozpyloną wodą.

 

Zastosowane urządzenia:

 
  • 161 x Zewnętrzne reflektory PAR Cameo FLAT PRO 7 IP65
  • 18 x zewnętrzne reflektory PAR Cameo FLAT PRO 12 IP65

 

[img:7]

[img:8]

[img:9]

[img:10]

[img:11]

 
Reflektory PAR

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Cameo rozwiń listę sklepów

HiFi

Hala Targowa w Łomży nową realizacją ESS Audio
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz