KL Panel od Elation - nowy nabytek DSH Producties of the Netherlands do zastosowań transmisyjnych

KL Panel od Elation - nowy nabytek DSH Producties of the Netherlands do zastosowań transmisyjnych

11 grudnia 2020, 09:00
Producent: Elation

Dostawca technologii audiowizualnych, firma DSH Producties z Holandii, nabyła KL Panel LED, urządzenie typu "softlight"  firmy Elation, nadające się do zastosowań transmisyjnych, o pełnym spektrum kolorów i regulowanej temperaturze barwowej, który spełnia wysokie wymagania produkcji telewizyjnych, w tym rozwijającego się rynku transmisji na żywo.

DSH Producties ma 15-letnie doświadczenie w obsłudze festiwali, wydarzeń, spektakli teatralnych i programów telewizyjnych. Wyjątkowa sytuacja w branży w tym roku sprawiła, że firma kładzie większy nacisk na projekty firmowe i nadawcze, w tym wydarzenia internetowe, seminaria i studia pop-up, stąd zapotrzebowanie na wysokiej jakości miękkie oświetlenie z regulacją temperatury barwowej i oraz regulacją green shift i magenta shift.

 

[img:1]

 

Szukając rozwiązania, Bert Schmeits, Key Account Manager Benelux w Elation, podkreślił w rozmowie ze współwłaścicielami DSH Producties, Serge Hillegers i Maaike Hillegers, że Elation wkrótce rozszerzy swoją ofertę o KL Panel. Kiedy pierwsze urządzenie  było dostępne, Schmeits natychmiast zorganizował test porównawczy w salonie Elation z  innymi lampami LED na rynku.

 

Matryca LED w panelu KL jest bardzo wydajna, a jeśli spojrzeć na inne typy paneli, z którymi zrobiliśmy porównanie, ma bardzo dobry stosunek mocy do rozmiaru - stwierdził Serge Hillegers. Korzystając z wysoce wydajnej matrycy RGBW + Lime + Cyan LED, panel KL generuje 24000 lumenów z małej obudowy, aby stworzyć cudownie miękkie białe lub pełnokolorowe washe. Renderowanie kolorów jest najwyższej jakości i, co ważne dla pracy z kamerą, KL Panel  ma wysoką wartość TLCI, co oznacza, że zarówno dla oka, jak i dla kamery odwzorowanie kolorów jest niezwykle dokładne z niewielkim przesunięciem kolorów.

 

[img:2]

 

DSH Producties zna specyficzne wymagania urządzeń audiowizualnych w świecie nadawania i nagrywania i według Serge'a, transmisja jest bardziej wymagająca dla światła z innymi problemami do rozwiązania, takimi jak dostosowanie światła, które zmienia się z czystej bieli na zielone lub purpurowe. Panel KL umożliwia dodatkowe dostrojenie kolorów poprzez regulację green shift i wirtualną bibliotekę filtrów żelowych.

 

Trudno było znaleźć panel, który potrafiłby zmienić kolor od zielonego do purpurowego - stwierdza. Za pomocą panelu KL można dopasować balans bieli do aparatu. Na zewnątrz lub wewnątrz, nawet w świetle fluorescencyjnym, możemy łatwo zmieniać temperaturę barwową. W przeciwnym razie trzeba pracować z dużą ilością  żeli i filtrów dodających lub zmniejszających zieleń. Dodatkowo częstotliwość odświeżania LED w Hz panelu KL może być regulowana, aby nie było migotania podczas używania z szybkimi kamerami. Ta kombinacja jest rzadka do znalezienia i zwykle trzeba dużo za nią zapłacić, ale nie w przypadku KL Panel .

 

[img:3]

 

KL Panel umożliwia płynny wybór temperatury barwowej w zakresie od 2000 do 10 000K, a częstotliwość odświeżania diod LED jest regulowana w zakresie 900-25000 Hz w celu zapewnienia pracy bez migotania. Opcje sterowania obejmują DMX, Art-NET i sACN, a obsługa jest jeszcze łatwiejsza w przypadku filmów i telewizji dzięki ręcznemu sterowaniu intensywnością, temperaturą barwową, przesunięciem zieleni i innymi ustawieniami za pomocą enkoderów i łatwego w obsłudze wyświetlacza OLED. W zestawie regulowane 8-skrzydłowe barndoory. Dla jeszcze większej wygody KL Panel działa również bezprzewodowo z pozycji stojącej i przy użyciu baterii 24-36 VDC (brak w zestawie).

DSH Producties kupiło KL Panel w lipcu i zaprezentowało je przy kilku projektach, ostatnio w programie na green screenie. Panele KL dołączają do innych urządzeń Elation w asortymencie DSH Producties, w tym opraw SixBar 1000 IP, Fuze Wash Z120  i Fuze Wash Z350, a także sterowników Obsidian. Panel KL jest objęty rozszerzoną pięcioletnią gwarancją Elation na silnik LED, a gwarancja na elementy osprzętu wynosi trzy lata dla produktów używanych w zarejestrowanych projektach instalacji stacjonarnych w pomieszczeniach.

 

Oświetlenie led

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Przedsiębiorstwo Specjalistyczne TEATR

adres:
al. Krakowska 20 05-090 Sękocin Nowy

Oświetlenie

Nowości oświetleniowe Robe na 2022
Więcej wiadomości