Sennheiser i Continental z nagrodą CES Innovation Award 2021

Sennheiser i Continental z nagrodą CES Innovation Award 2021

18 grudnia 2020, 12:00
Producent: Sennheiser
Dystrybucja: Aplauz Sp. z o.o

Sennheiser oraz firma technologiczna Continental, otrzymały nagrodę CES Innovation Award 2021 w kategorii „Rozrywka i bezpieczeństwo w pojeździe” za najlepsze rozwiązanie w samochodowym systemie audio. Bezgłośnikowy, immersyjny system audio 3D zapewnia niesamowicie realistyczne wrażenia dźwięku w samochodzie, integrując opatentowaną technologię AMBEO 3D firmy Sennheiser z bezgłośnikowym systemem Ac2ated Sound od Continental.

Ogłoszone po raz pierwszy na targach CES 2020, wielokrotnie nagradzane partnerstwo łączy technologię Sennheiser AMBEO Mobility z systemem Ac2ated Sound firmy Continental, oferując bezgłośnikowy samochodowy system dźwiękowy, który wypełnia wnętrze pojazdu realistycznym, wciągającym dźwiękiem. Skalowalne i adaptacyjne wspólne rozwiązanie wspiera ewolucję mobilności w kierunku coraz bardziej autonomicznej i zorientowanej na użytkownika przyszłości.

 

[img:1]

 

Integrując naszą technologię AMBEO Mobility z systemem Ac2ated Sound firmy Continental, staraliśmy się zaoferować niezwykle realistyczne doznania dźwiękowe, które otwierają nowe perspektywy dźwięku w pojazdach. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasze wspólne rozwiązanie zostało wyróżnione wśród przełomowych produktów w konkursie CES Innovation Awards.

Véronique Larcher - dyrektor AMBEO Immersive Audio w firmie Sennheiser

 

Ac2ated Sound firmy Continental porzuca konwencjonalną technologię głośników, wzbudzając wybrane powierzchnie we wnętrzu pojazdu w celu wytworzenia dźwięku. W porównaniu z konwencjonalnymi systemami audio, Ac2ated Sound to znacząca redukcja wagi i przestrzeni — nawet o 90 procent. W ten sposób system nie tylko zapewnia najwyższą jakość dźwięku, lecz także doskonale nadaje się do pojazdów elektrycznych, w których priorytetem jest oszczędność miejsca i wagi. W połączeniu z AMBEO Mobility firmy Sennheiser, koncepcja ta zapewnia zapierającą dech w piersiach reprodukcję dźwięku 3D, która otacza pasażerów niezwykle szczegółowym i żywym pejzażem dźwiękowym i pozwala im w pełni cieszyć się rozrywką w samochodzie.

 

[img:2]

 

Oprogramowanie AMBEO Mobility analizuje i oddziela podstawowe komponenty każdej natywnej ścieżki muzycznej stereo i odtwarza je dzięki odpowiednim siłownikom. Od krystalicznie czystej jakości połączeń po spersonalizowane odtwarzanie treści, samochodowy system nagłośnienia Sennheiser i Continental umożliwia pełną indywidualizację dźwięku dla każdego miejsca. Kluczowym elementem w tworzeniu spersonalizowanych stref odsłuchowych są specjalnie zaprojektowane zagłówki ze zintegrowanymi przetwornikami o wysokiej wierności odtwarzania. Dodanie tego osobistego źródła odtwarzania bliskiego pola w pobliżu uszu kierowcy i pasażera znacznie poprawia wrażenia słuchowe.

Nagrody CES Innovation Awards są przyznawane corocznie przez Consumer Technology Association (CTA), honorując przełomowe projekty technologiczne i inżynierię w 28 kategoriach. Zgłoszenia są recenzowane przez panel niezależnych ekspertów — w tym projektantów przemysłowych, inżynierów i przedstawicieli mediów branżowych — w oparciu o innowacje i funkcjonalność, estetykę oraz wzornictwo.

 

Czytaj także: Bezgłośnikowy samochodowy system audio od Sennheiser i Continental

[img:3]

 
więcej: sennheiser.pl
Głośniki

Gdzie kupić?

Sennheiser Sennheiser www.sennheiser.pl

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Sennheiser rozwiń listę sklepów

Pro Audio

Neumann.Berlin i Merging Technologies łączą siły
Więcej wiadomości