Nowy werbel od firmy DW - Dave Grohl Icon Snare Drum

Nowy werbel od firmy DW - Dave Grohl Icon Snare Drum

21 grudnia 2020, 09:00
Producent: DW DRUMS

Chociaż Dave Grohl obecnie znany jest z bycia gitarzystą i wokalistą zespołu Foo Fighters, to nie wolno zapominać o jego karierze perkusisty w legendarnej grupie Nirvana. Firma DW postanowiła wypuścić werbel Dave Grohl Icon Snare Drum nawiązujący do jego perkusyjnych przeżyć. Efekt jest naprawdę niesamowity.

 

[img:1]

 

Werbel jest wyrazem uznania dla kariery perkusyjnej Grohla, a także jego wieloletniego związku z legendarnym studiem nagrań Sound City w Los Angeles oraz ukochanym Studio 606. Miłość Grohla do Sound City zaczęła się, kiedy nagrywał w legendarnym studiu z Nirvaną ich przełomowym album - Nevermind. Niedawno Grohl wyprodukował i wyreżyserował wielokrotnie nagradzany dokument o tym samym tytule.

 

[img:2]

 

Oprócz tego, że instrument jest cennym przedmiotem kolekcjonerskim, to przede wszystkim bardzo dobry werbel. Został wykonany z 11 warstw północnoamerykańskiego klonu Hard Rock przy użyciu technologią VLT. Bęben jest wyposażony w obręcze True-Hoops, rozwiązanie True-Pitch 50 Tuning oraz True-Tone Snare Wires. Wraz z werblem otrzymujemy pokrowiec Deluxe DW, certyfikat autentyczności oraz czapkę Sound City.

 

[img:3]

 

Chciałbym podziękować wszystkim w DW, ponieważ jest to coś, co mnie zaskakuje. Nigdy wcześniej nie miałem własnego werbla, a to jest całkiem piękne - Dave Grohl

 

DW zapowiada wyprodukowanie tylko 250 werbli Dave Grohl ICON - każdy z nich będzie ponumerowany i podpisany przez Johna Gooda. Część dochodów ze sprzedaży każdego werbla zostanie przekazana na cele charytatywne wskazane przez Grohl'a.

 

 
Akustyczne Werble

Perkusja

NAMM 2024, czyli przegląd najciekawszych perkusyjnych nowości
Więcej wiadomości