Robert Rasz pierwszym oficjalnym endorserem marki Bosphorus Cymbals w Polsce

Robert Rasz pierwszym oficjalnym endorserem marki Bosphorus Cymbals w Polsce

28 grudnia 2020, 09:00
Producent: BOSPHORUS

Firma Bosphorus nie tak dawno pojawiła się w naszym kraju, a już dostaliśmy informację o pierwszym polskim przedstawicielu tej marki. Robert Rasz to artystą, który postanowił zasilić jej szeregi, wybierając kilka naprawdę ciekawych modeli.

 

[img:1]

 

Rasz jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Wydziału Jazzu Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2002 roku został wyróżniony indywidualnie na festiwalu Jazz Juniors, a trzy lata później, wraz z zespołem, uhonorowany I nagrodą dla Najlepszego Zespołu Jazzowego na Festiwalu „Nadzieje Warszawy”. Współpracuje i działał z wybitnymi artystami, takimi jak: Gabriela Kulka, Rykarda Parasol, Mela Koteluk, Aram Shelton, Olivia Anna Livki, Uri Caine, Mikołaj Trzaska, Rostislav Hus, Marian Friedl, Cyrk Deriglasoff, Paweł Domagała, Artur Andrus czy Wacław Zimpel. Brał również udział w wielu festiwalach, m.in.: Nordischerklang w Graisfwald (Niemcy), Jazz in Brugge (Belgia), Migration Festival (Tajwan), Bielska Zadymka Jazzowa i Jazz Juniors (Polska). 

Rasz posiada w swojej dyskografii kilkadziesiąt albumów studyjnych. Złota płyta za album „Hat, rabbit” (2009 r.) nagrany z Gabą Kulką, złota płyta i platynowa za „Spadochron” (2012 r.) z Melą Koteluk, złota i platynowa za album z Melą Koteluk „Migracje” (2014 r.), platynowa płyta za album z Pawłem Domagałą „1984” (2019 r.), złota płyta z album z Melą Koteluk „Migawka” (2020 r.).

 

 

Talerze, które wybrał:

  • Hi-hat Syncopation SW 14”
  • Crash Turk O-Zone 16”
  • Crash Turk 18”
  • Ride Groove 20”
  • Ride Syncopation SW 20”

 

[img:2]

 

Akustyczne Talerze

Perkusja

Nowy werbel od Tamy - Peter Erskine's Signature Jazz Snare Drum
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz