Bellator MMA nagłośnione przez systemy liniowe RCF TT

Bellator MMA nagłośnione przez systemy liniowe RCF TT

30 grudnia 2020, 10:00
Producent: RCF

Bellator MMA jest jedną z największych na świecie imprez sportów walk i drugą co do wielkości w Stanach Zjednoczonych. Nazwa wydarzenia pochodzi od łacińskiego słowa "bellator" oznaczającego "wojownik".

Niedawno zalegalizowana we Francji walka odbędzie się wewnątrz ośmiokątnej klatki zwanej oktagonem, gdzie zawodnicy mają prawo do każdego ataku za wyjątkiem niskich kopnięć czy uderzeń w szyję.

 

[img:3]

 

Położona w Paryżu Accor Hotel Arena jest piątą co do wielkości krytą halą tenisową na świecie, z liczbą miejsc siedzących w przedziale od 7.000 do 20.300 (zależnie od wydarzenia). Impreza ta następuje po trzech pokazach odbywających się za zamkniętymi drzwiami w Allianz Cloud w Mediolanie.

Wstępny projekt nagłośnienia, który wymagał kilku wiszących klastrów do pokrycia całego obszaru w zakresie 360°, został poddany regulacji systemowej, ponieważ publiczność korzystała tylko z dwóch sekcji. Obiekt początkowo miał pomieścić około 20.000 widzów, ale ze względu na obowiązujące przepisy związane z pandemią pojemność zmniejszono najpierw do 5.000, a ostatecznie do 1.000 miejsc oddalonych społecznie.

 

[img:4]

 

Samo wydarzenie podzielone jest na dwie sesje: jedna po południu, transmitowana na żywo w amerykańskiej telewizji CBS i jedna po 23:30, na żywo w brytyjskiej BBC, tylko dla dorosłych. Włoska agencja Riptide wyprodukowała całe wydarzenie od transmisji po produkcję wideo i od dźwięku po oświetlenie. Dostawcą sprzętu do produkcji audio była firma Piano e Forte Service z Reggio Emilia (Włochy), która dostarczyła również cały sprzęt do montażu sprzętu audio, oświetlenia i ścian LED.

Bellator MMA to przede wszystkim format telewizyjny, który niedawno zadebiutował w środowisku na żywo. Biorąc pod uwagę ograniczenia liczby widzów obecnych w pomieszczeniu, segment TV nabrał kluczowego znaczenia.

System został zaprojektowany przez zapewnienie autonomii telewizji i akcji na żywo. Podążając za wskazówkami Claudio Giovanettiego, który zajmował się emisją (zarówno CBS, jak i BBC), a także będąc punktem odniesienia dla włoskiej produkcji, wszystko jest rozdzielane niezależnie i redundantnie.

 

[img:2]

 

Wstępny projekt obejmował pięć klastrów po dziesięć głośników RCF TTL 55-A oraz dwa klastry podwieszonych subwooferów złożonych z czterech RCF TTS 56-A. Natomiast wersja zredukowana składa się z czterech klastrów po osiem głośników RCF TTL 55-A plus dwanaście subwooferów RCF TTS 56-A umieszczonych za ekranem w konfiguracji end-fired, które miały za zadanie wspierać część emocjonalną dla wkładu audio-video.

Emanuele Morlini - Inżynier systemu dźwiękowego imprezy

 

Zarządzanie sygnałem z głośników odbywało się za pośrednictwem sieci RDNet, która bezpośrednio steruje procesorem DSP znajdującym się na pokładzie głośnika. Monitoring audio na żywo odbywał się na konsoli FOH z udziałem RCF TT 052-A.

Oprócz nagrań audio / wideo odtwarzanych podczas wejść sportowców przy niezłej, stałej głośności, dla sędziego został ponadto przygotowany mikrofon i kamera wideo transmitująca obrazy i dźwięki uderzeń z wnętrza oktagonu.

 

więcej: www.rcf.it
Kolumny i głośniki Systemy liniowe

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

ARCADE AUDIO Sp. z o.o.

adres:
ul. Galicyjska 2 32-091 Michałowice k/Krakowa

Sklepy muzyczne > RCF rozwiń listę sklepów

HiFi

Znamy termin tegorocznego Gitarowego Rekordu Świata
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz