Przegląd produktów do tłumienia bębna basowego

Przegląd produktów do tłumienia bębna basowego

21 stycznia 2021, 06:00
autor: Mateusz Wiewióra

Był temat żelków tłumiących (artykuł dostępny tutaj), a więc pora na tłumienie jedynego bębna nieobsługiwanego za pomocą pałki. Bęben basowy ze względu na swoją specyfikę wymaga zupełnie innej troski niż pozostałe - również w kwestii jego wyciszania. Postanowiliśmy zagłębić ofertę produktów do tłumienia bębna basowego, żebyście mogli wygrać optymalne dla siebie rozwiązanie.

 

1. Gibraltar SC-BF - Taśmy tłumiące do bębna basowego

Filcowa taśma tłumiąca do bębna basowego. Umożliwia zostosowanie na bębnie do długości 26". Szerokość każdej z taśm to 5.71 cm.

Link do sklepu

 

[img:2]

 

2. Evans EQ Pad - Poduszka tłumiąca

EQ Pad to bardzo efektywna poduszka tłumiąca do bębna basowego, mocowana do wewnątrz korpusu za pomocą taśmy klejącej z rzepem. Poduszka odbija się po uderzeniu od naciągu, pozwalając mu wybrzmieć przed kolejnym powrotem do tłumienia. Poduszka może być umieszczana w różnej odległości od naciągów, co skutkuje regulacją skali zmniejszania ilości harmonicznych i zwiększania ataku.

Link do sklepu

 

[img:3]

 

3. Remo HKMUFF20 - Tłumik na BD20″ z zaczepami

Jest to zestaw do wytłumienia bębna basowego. W skład zestawu wchodzi podłużny tłumik oraz trzy metalowe wsporniki i taśma typu velcro (rzepa). Remo Bass Drum Muffling System został opracowany wspólnie z Davem Wecklem. Obecny tłumik przeznaczony jest do bębnów basowych o średnicy 20". Skonstruowany tak, by nie zmieniał strojenie, głośność i nie wpływał na rezonację korpusu bębna.

Link do sklepu

 

[img:4]

 

4. Stagg Mf1620 - Tłumik do bębna basowego

Tłumik do bębna basowego do zastosowania po zewnętrznej stronie naciągu. Posiada bardzo szeroki zakres regulacji.

Link do sklepu

 

[img:5]

 

5. Sonitus Kicker 2.0 20x18 - Tłumik do bębna basowego

Tłumik do bębna basowego chorwackiej firmy Sonitus. Kicker jest wykonany z pianki poliestrowej o specjalnej konstrukcji oraz gęstości, aby dawać najlepsze rezultaty tłumienia. Kicker tłumi przedni oraz tylny naciąg bębna basowegoJego konstrukcja i materiał daje czysty dźwięk, skupiony atak z dużą ilością niskich częstotliwościKicker 2.0 został opracowany na podstawie licznych uwag klientów. Z wersją 2.0 perkusista ma możliwość korzystania z najbardziej znanego i rozpowszechnionego mikrofonu Shure Beta 91A.

Link do sklepu

 

[img:6]

 

6. GK - Poduszka tłumiąca do centrali

Poduszka tłumiąca do centrali GK DRUM PILLOW to połączenie profesjonalizmu, estetyki i praktyczności. Przyczepiana jest do wewnętrznego korpusu bębna za pomocą rzepa. Umożliwia doskonałą kontrolę rezonansu naciągów, pozwalając na subtelne niuanse w tłumieniu dźwięku i nadając barwie cieplejsze brzmienie. GK DRUM PILLOW ma również niebanalny wygląd.

Link do sklepu

 

[img:7]

 

Cechy:

 • Pasuje do bębnów o głębokości 16" - 20"
 • Materiał zewnętrzny: 100% bawełna
 • Załączony rzep do centrali
 • Wypełnienie: Materiał tłumiący
 • Kolor: czarno-czerwony, wzór w czaszki
 • Produkt polski

 

7. Sonitus Acoustics Kicker All-In-One 22x16 - Tłumik do centrali

Kicker All-In-One został opracowany na podstawie licznych zapytań klientów. W nowym tłumiku centrali od Sonitusa perkusista ma możliwość użycia mikrofonu granicznego - Shure Beta 91A. Kicker All-In-One jest wyposażony w taśmę Velcro, która pozwala na bezpieczne podłączenie mikrofonu w wyznaczonym obszarze. Taśma idealnie sprawdza się w tego typu mocowaniach, ponieważ drobne włókna redukują wibracje mogące zakłócić pracę mikrofonu. W przypadku potrzeby zamocowania innego modelu mikrofonu polecamy dedykowany statyw mikrofonowy do tłumika Kicker All-In-One oraz Kicker 2.0 dostępny w naszym sklepie. Kicker All-In-One daje użytkownikowi również dodatkową możliwość kontrolowania siły tłumienia poprzez usunięcie lub dodanie elementu tłumika w postaci walca - rozwiązanie znane z wersji Kicker III.

Link do sklepu

 

[img:8]

 

Specyfikacja techniczna:

 • Wymiar: 20 x 16
 • Materiał: Pianka poliestrowa
 • Kolor: Czarny
 • Kompatybilność z mikrofonem Shure Beta 91A

 

8. Remo External Sub Muff - Tłumik zewnętrzny do centrali

Remo External Sub Muff’l składa się z antypoślizgowego kołnierza tłumiącego. Ringi dzięki swojej konstrukcji pozwalają naciągowi na bezpośredni kontakt z naciągiem oraz korpusem bębna basowego na jego całym obwodzie. Umożliwia to zachowanie charakteru brzmienia naciągu, dodając mu jednocześnie miłego dołu oraz uwydatniając atak.

Link do sklepu

 

[img:9]

 

Dodatkowe cechy:

 • Nie wymagają przyklejania
 • Dostępne w standardowych rozmiarach 18", 20", 22", 24"

 

9. Pearl BDM-F - Poduszka do bębna basowego

Poduszka tłumiąca do bębna basowego firmy Pearl.

Link do sklepu

 

[img:10]

 

Cechy:

 • Pasuje do wszystkich wielkości centrali
 • Szerokość: 58 cm
 • Długość: 35 cm
 • Zawiera samoprzylepny rzep zapobiegający przesuwaniu się poduszki
 • Łatwa możliwość ustawienia mocy tłumienia

 

10. Remo HK-6500-00 - Tłumik do bębna basowego

Remo HK-6500-00 w pełni regulowany tłumik do bębna basowego. Tłumik do centrali stworzony przez Remo we współpracy z Dave Weckl'em. Tłumik jest wyposażony w uchwyt do obręczy centrali oraz wszechstronną regulację, pozwalającą na dostosowanie pozycji oraz siły nacisku. Jeden z najbardziej zaawansowanych tłumików dostępnych na rynku, dający możliwość precyzyjnego ustawienia i dostosowania siły tłumienia. Remo HK650000 może być z powodzeniem stosowany zarówno na naciągu uderzanym, jak i rezonansowym.

Link do sklepu

 

[img:11]

 

11. Pearl BDM-M - Poduszka do bębna basowego

Poduszka tłumiąca do bębna basowego firmy Pearl.

Link do sklepu

 

[img:12]

 

Cechy:

 • Pasuje do wszystkich wielkości centrali
 • Szerokość: 31 cm
 • Długość: 28 cm
 • Zawiera samoprzylepny rzep zapobiegający przesuwaniu się poduszki
 • Łatwa możliwość ustawienia mocy tłumienia

 

Akcesoria

Perkusja

Keith Carlock Signature Snare Drum, czyli nowość od Gretsch
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz