Avolites Diamond 9 - Nowa konsoleta dla oświetleniowców

Avolites Diamond 9 - Nowa konsoleta dla oświetleniowców

19 stycznia 2021, 09:00
Producent: Avolites

13 stycznia 2021 odbyła się premiera nowej flagowej konsolety Avolites model Diamond 9. Urządzenie dostępne jest w dwóch wersjach: D9-330 i D9-215. Oba modele pozwalają na tworzenie, programowanie i sterowanie oświetleniem, transmisją oraz AV.

Diamond 9 powstała w oparciu o doświadczenie specjalistów Avolites, ale również dzięki zaangażowaniu użytkowników, projektantów oraz inżynierów zajmujących się oświetleniem i urządzeniami AV.

 

[img:2]
Avolites Diamond 9 D9-330

 

Wszystko po to, aby dostarczyć twórcom najlepsze urządzenie łączące w sobie możliwość zarządzania oświetleniem, multimediami oraz wizualnymi elementami pokazu. Każdy ekran, suwak, koder i przycisk zostały skrupulatnie przemyślane, dzięki czemu konsola zapewnia całkowicie nieograniczoną swobodę twórczą operowania zaawansowanymi urządzeniami oświetleniowymi oraz materiałami wideo.

W nowych konsoletach Avolites wprowadzono nową, przyciągającą uwagę szatę graficzną. Przednie panele wykonano z jednego arkusza aluminium z wysokiej klasy wykończeniami. Model D9-330 oferuje 11 ultrajasnych ekranów dotykowych, w tym 3 główne ekrany obszaru roboczego, 3 do podglądu multimediów oraz specjalne ekrany do kontroli atrybutów i skrótów klawiszowych. Zupełnie nowe zmotoryzowane, czułe na dotyk suwaki Penny & Giles oraz nowe enkodery mają własne wykresy słupkowe RGB, dzięki czemu poziomy można monitorować na pierwszy rzut oka.

 

[img:3]
Avolites Diamond 9 D9-215

 

Bardzo ciekawie prezentuje się prawa strona D9, z 5 kołami enkodera, paskiem T do kontrolowania masterów scen i nowym zestawem specjalnie zaprojektowanych przycisków.

Nowa konsoleta sterująca Avolites Diamond 9 zapewnia bardziej intuicyjną integrację sterowania multimediami dla twórców oświetlenia. Opierając się na przełomowym zestawie funkcji Synergy, wydanym w październiku 2019 r., umożliwia bezproblemową integrację między serwerem multimediów a sterowaniem oświetleniem. Wraz z rozwojem wykorzystania ścian wideo w przedstawieniach na żywo, instalacjach, a nawet produkcjach telewizyjnych, stworzenie wciągającego i płynnego oświetlenia i wydajności wideo ma kluczowe znaczenie.

 

Miałem zaszczyt używać konsoli D9-215 w styczniu 2020 r. Doświadczenie było fantastyczne. Programowanie na nim wydawało mi się znajome, ale znacznie ulepszone, dzięki zaawansowanemu sprzętowi, który zapewnia płynniejsze, szybsze i przyjemniejsze programowanie. Jako wieloletni użytkownik Avolites, jestem bardzo podekscytowany, widząc, dokąd D9 zabierze firmę i jestem bardzo dumny, że mogłem mieć w tym mały udział.

Tom Campbell - Producent i lighting designer (MIRRAD)

 

[img:1]

 

Nowości zaprezentowane przez firmę Avolites idealnie wpisują się w nową strategię marki. Potwierdza to dyrektor zarządzający Avolites Paul Wong:

 

Kolekcja Diamond z nowym logo marki to pierwszy krok w naszej przyszłościowej strategii firmy. Modele D9 są efektem wielu lat inwestycji w badania i rozwój. Jesteśmy bardzo dumni, że możemy zapewnić naszym użytkownikom najlepsze narzędzie programistyczne do ich przyszłych projektów kreatywnych.

Avolites Paul Wong - Dyrektor zarządzający Avolites

 

Gdzie kupić?

Avolites Avolites www.avolites.com

Dystrybucja w Polsce:

Prolight sp. z o.o.

adres:
ul. 3 Maja 183 05-800 Pruszków

Sklepy muzyczne > Avolites rozwiń listę sklepów

HiFi

Polsound i Shure zapraszają na konferencję MCCT Online Week
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz