Hala Targowa w Łomży nową realizacją ESS Audio

Hala Targowa w Łomży nową realizacją ESS Audio

22 stycznia 2021, 11:00
Producent: JBL Soundcraft AKG
Dystrybucja: ESS Audio

Hala Targowa w Łomży, która powstała w 1927 roku i mieści się na Starym Rynku, została przebudowana na Halę Kultury. Projekt przywrócił jej historyczny wygląd, a przez to przyczynił się do ożywienia łomżyńskiej starówki. Odrestaurowany budynek został także dostosowany dla osób z niepełnosprawnościami, co pozwoli na korzystanie zróżnicowanej grupy odbiorców: dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów, osób niepełnosprawnych i grup defaworyzowanych.

 

[img:5]

[img:6]

 

Hala Kultury to nowa przestrzeń w Łomży przeznaczona na działalność artystyczną i kulturalną, taką jak wystawy, zajęcia edukacyjne, spektakle i koncerty. Na parterze posiada salę wielofunkcyjną z zapleczem, a w podziemiu salę do podejmowania działań interdyscyplinarnych z możliwością przekształcenia na salę wystawienniczą lub konferencyjną. Na piętrze znajdują się sale spotkań z przestrzenią wystawienniczą, hol na wystawy z komunikacją, a także antresole. Firma ESS Audio dostarczyła i zamontowała kompletną technologię teatralną, w składzie której znalazły się takie systemy jak:

 

  • Urządzenia oświetlenia scenicznego,
  • Systemy elektroakustyczne,
  • Systemy projekcji wizualnej,
  • Urządzenia mechaniki scenicznej,
  • Urządzenia informatyczne,
  • Sprzęt fotograficzny.

 

[img:2]

 

Powyższe systemy zostały zainstalowane w głównej sali wielofunkcyjnej, ale również w mniejszych salach na piętrze i w podziemiu. Będą one wykorzystywane do celów wystawienniczych, konferencyjnych oraz spotkań lokalnego artystycznego społeczeństwa.

W ramach portoflio grupy Harman, ESS Audio wyposażyło główną sale wielofunkcyjną w nagłośnienie FOH składające się z aktywnych szerokopasmowych zestawów głośnikowych marki JBL Professional serii VRX 932LAP. Konfiguracja nagłośnienia to cztery kolumny na stronę uzupełnione aktywnymi zestawami niskotonowymi JBL VRX 918SP oraz systemem monitorowym JBL SRX812P. Serce systemu zostało wyposażone w procesor marki dbx z serii VENU360, a zarządzanie całego systemu odbywa się z poziomu cyfrowej konsolety marki Soundcraft model Vi1 doposażonej o kartę MADI oraz Comapct Stagebox. Ponadto realizator sali ma do dyspozycji bezprzewodowy system mikrofonowy firmy AKG model WMS470 oraz szereg mikrofonów pojemnościowych jak choćby znane i cenione modele C5 czy C1000S.

 

[img:1]

 

Na piętrze budynku, znajduje się sala spotkań, którą można przekształcić w salę wystawienniczą. Została ona wyposażona w ścienne zestawy głośnikowe marki JBL model Control 28T, które są zasilane wzmacniaczem marki CROWN model CT8150A. Ze względu na charakter sali, instalacja została oparta o technologię 100V, dlatego przy zastosowaniu wzmacniacza serii CT niezbędne okazało się zainstalowanie dedykowanego zestawu transformatorów CROWN XFRM8.

Sercem systemu jest procesor audio BSS BLU-100, uzupełniony ściennym sterownikiem BSS EC-4BV, który umożliwia sterowanie systemem w zależności od aktualnych potrzeb sali. Z racji specyfiki, sala posiada bezprzewodowy system mikrofonowy oparty o modele WMS470 Presenter Set oraz WMS470 D5 marki AKG.

 

[img:3]

 

W podziemiach zabytkowego budynku Hali Kultury została znajduje się sala wystawiennicza. Głównym charakterem tego pomieszczenia będą wystawy stałe i czasowe. Wyposażyliśmy salę w ścienne dwudrożne kolumny głośnikowe marki SONANCE model PS-S53T, które zasila wzmacniacz CROWN CDi2000.

Całość systemu została dopełniona o elektroakustyczny system mobilny składający się z aktywnych kolumn głośnikowych JBL PRX835, uzupełniony aktywnymi kolumnami niskotonowymi JBL PRX818XLF oraz monitorami scenicznymi JBL PRX812. System mikrofonowy sali to bezprzewodowe mikrofony marki AKG model WMS470 Presenter Set oraz WMS470 Vocal Set. Mobilny system audio jest zarządzany cyfrową konsoletą Soundcraft Si Impact i Mini Stagebox MSB32i.

 

[img:4]

 
Nagłośnienie instalacyjne Kolumny i głośniki instalacyjne Wzmacniacze i miksery instalacyjne Ciekawe instalacje w Polsce

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

ESS Audio

tel.: +48 (22) 2041 200
adres:
ul. Graniczna 21 05-092 Łomianki

Sklepy muzyczne > JBL rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Soundcraft Soundcraft www.soundcraft.com

Dystrybucja w Polsce:

ESS Audio

tel.: +48 (22) 2041 200
adres:
ul. Graniczna 21 05-092 Łomianki

Sklepy muzyczne > Soundcraft rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

ESS Audio

tel.: +48 (22) 2041 200
adres:
ul. Graniczna 21 05-092 Łomianki

Sklepy muzyczne > AKG rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

ESS Audio

tel.: +48 (22) 2041 200
adres:
ul. Graniczna 21 05-092 Łomianki

Sklepy muzyczne > Crown rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

BSS Audio BSS Audio bssaudio.com

Dystrybucja w Polsce:

ESS Audio

tel.: +48 (22) 2041 200
adres:
ul. Graniczna 21 05-092 Łomianki
Ośrodek Kultury w Niemodlinie nagłośniony przez JBL SRX 900
Więcej wiadomości