Pierwsze tegoroczne premiery w My Name Is New

Pierwsze tegoroczne premiery w My Name Is New

27 stycznia 2021, 16:47

2021 dla My Name Is New będzie rokiem realizacji bardzo ambitnych planów wydawniczych oraz mocnego promowania młodych talentów. Dziś swoją premierę mają aż trzy single od przebojowych debiutantów związanych z MNIN. Do posłuchania swoich nowych utworów zapraszają Agata Gołemberska, thekayetan oraz duet przezwyczajność.[img:1]

Ostatnie 12 miesięcy były dla wszystkich niezwykle trudne. Przez ten czas, pomimo przeciwności losu, w ramach projektu My Name Is New wydanych zostało ponad 60 singli, a także nawiązano współpracę z wieloma nowymi artystami, którzy chcą zawojować rodzimą scenę. We wrześniu 2020 roku MNIN stał się labelem i jeszcze w tym samym miesiącu światło dzienne ujrzały aż trzy płyty uczestników projektu. Rok 2021 My Name Is New zaczyna od niezwykle ciekawych propozycji, które w najbliższym czasie mają szansę skutecznie namieszać na polskim rynku muzycznym.

Pierwszą z nich jest taneczny utwór od Agaty Gołemberskiej - wokalistki, songwriterki, producentki muzycznej, a także uczestniczki 8. edycji programu The Voice of Poland. Artystka opisuje swoją twórczość jako “splot vintage inspiracji i nowoczesnej popowej formy”. Muzykę Agaty mogliśmy poznać już wcześniej słuchając jej poprzednich utworów, takich jak “Pryzmat”, “W każdym razie” czy “Give It”. Najnowsza piosenka Agaty o tytule “Uda się” opowiada o tym, że nie należy poddawać się łatwo, nawet gdy zaskoczą nas ciężkie sytuacje i z podniesioną głową mierzyć się z tym, co akurat przyniesie nam los. Zarówno utwór jak i klip nawiązują do stylistyki lat 80. Teledysk do piosenki można obejrzeć już na kanale YouTube KayaxTV.

 

thekayetan to kolejny wokalista, który dziś świętuje premierę swojego nowego materiału. Ten młody kompozytor, producent muzyki elektronicznej i autor tekstów z Poznania związany jest z projektem My Name Is New od 2019 roku. Jego poprzedni numer “Skóra” znalazł się na składance Music 4 Queers & Queens wydanej przez Kayax. Wydana dziś piosenka “Dotyk (nikt inny jak ty)”, zapowiadająca debiutancki album artysty, który ukaże się w pierwszej połowie 2021 roku, opisuje stan dysonansu poznawczego - czystej frustracji towarzyszącej mu na co dzień. thekayetan próbuje odpowiedzieć w niej na pytanie, jak wyrazić utratę czegoś, czego nigdy się nie przeżyło. Utwór z pewnością spodoba się miłośnikom świeżych, elektronicznych brzmień.

 

Od dziś można posłuchać także najnowszego materiału od duetu przezwyczajność, w skład którego wchodzą Miłosz Litwiak i Patryk Dżaman. Chłopaki tworzą muzykę alternatywną, będącą kombinacją różnych gatunków. Ich piosenki są połączeniem gitarowych brzmień z elektroniką, a do tego posiadają hip-hopową duszę. “lżej” jest kolejnym po “sierpniu” numerem zespołu, który został wydany w My Name Is New. Utwór opowiada o świadomym wyborze własnej drogi i odrzuceniu wzorców narzucanych przez otoczenie. Artyści zachęcają w nim osoby młode do realizowania swoich marzeń, bez względu na to co powie otoczenie. W piosence gościnnie można usłyszeć the small town kids, czyli kolejny skład, który w swojej twórczości nawiązuje stylistycznie do alternatywnego hip-hopu.

 

Powyższe utwory zaczynają muzyczny rok 2021 w My Name Is New. W najbliższym czasie w ramach projektu pojawią się kolejne ciekawe propozycje od uzdolnionych debiutantów, na których warto mieć ucho i oko.

O projekcie:

My Name Is New to label wydawniczy promujący artystów solowych oraz zespoły. Jedną z najważniejszych części inicjatywy są jej działania edukacyjne. Każdy, komu uda się dostać do grona MNIN-owców otrzymuje: wsparcie merytoryczne, praktyczne porady na temat budowania swojego wizerunku w sieci, poszerzania swojej publiczności czy korzystania z ogólnodostępnych zasobów social mediów. Dodatkowo, artyści mają niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w projektach specjalnych oraz wystąpić na żywo przed dużą publicznością.

Partnerami medialnymi premier singlowych w My Name Is New są: All About Music, Magazyn Example, Muzykoholicy, Radio Kampus, Kulturalne Media.

Źródło: materiały prasowe

Alternatywa

Muzyka

Anastacia zagra w Polsce
Więcej wiadomości