Perkusyjne propozycje Ludwig Drums na 2021 rok

Perkusyjne propozycje Ludwig Drums na 2021 rok

4 lutego 2021, 09:00
Producent: Ludwig

Legacy Mahogany Black Cat, Vistalite Island Sunset czy nowe werble Acro to tylko niektóre nowości, które pojawią się w tegorocznej ofercie amerykańskiego producenta. Nowe propozycje nie tylko nawiązują do historii firmy, ale również prezentują naprawdę innowacyjne podejście do produkcji instrumentów perkusyjnych.

 

[img:1]

 

1. Werble Acro

 

[img:2]

 

Werble z serii Acrolite mają bardzo długą historię mającą początek w latach 60. Seria Acro wykorzystuje dwa 2 stopy metali - miedź oraz mosiądz. Obie wersje będą wypuszczone w jednym rozmiarze - 14x6.5", a werble zdecydowanie będą skierowane do osób lubiących mocniejsze brzmienie. 

 

 

2. Legacy Mahogany Black Cat

 

[img:3]

 

Zestaw jest najnowszym dodatkiem do kolekcji Vintage Select, która nawiązuje do najbardziej kultowych dzieł amerykańskiej firmy. Instrument wypuszczony został w kolorze czarnym wraz z obręczami posiadającymi piękne srebrne wstawki. W serii znalazł się również werbel 14x6.5" do kupienia osobno. Zestaw będzie mocno limitowany ponieważ licząc jego wszystkie możliwe konfiguracje to do sprzedaży trafi tylko 60 sztuk.

 

3. Ludwig’63 18-Strand Snare Wires

 

[img:4]

 

Sprężyny wzorowane są na produkcie jaki znajdował się w Ludwigu Jazz Fest Oyster Black Pearl Snare Drum z 1963 roku. Charakteryzuje je niezwykła czułość i bardzo dobre klasyczne brzmienie. Idealny dodatek do każdego werbla drewnianego lub metalowego.

 

4. Seria Neusonic

 

[img:5]

 

Korpusy składają się z 6 warstw - 3 warstwy wiśni oraz taka sama ilość warstw klonu, a krawędzie wykonane są pod katem 45 stopni. Oprócz shell setów podobnie jak w przypadku Legancy Mahogany do kupienia są także werble o wymiarach 14x6.5" strojone na 10 śrub. Sama seria nie jest tegoroczną nowością lecz dodatkowe konfiguracje sprawiające, że instrument jest jeszcze bardziej uniwersalny. Nowe konfiguracje:

 

Konfiguracja 1:

  • 20x14 - BD
  • 12x8 - TT
  • 14x14 FT

Konfiguracja 2:

  • 24x14 - BD
  • 13x9 - TT
  • 16x16 - FT

 

Zestawy dostępne w 3 wykończeniach kolorystycznych:

 

[img:10]

 

 

5. Vistalite Island Sunset

 

[img:9]

 

Chociaż akrylowe zestawy perkusyjne lata świetności mają już za sobą, to obok Vistalite Island Sunset po prostu nie można przejść obojętnie. 6 mm korpus składający się z 3 kolorów: zielony, żółty i czerwony nie tylko wygląda oszałamiająco, ale przede wszystkim świetnie brzmi. Instrument będzie wypuszczony w tylko jednej konfiguracji: 14x22, 16x16, 9x13, oraz werbel 6.5x14 sprzedawany osobno. Niestety w przypadku jego zakupu problemem może nie być cena lecz dostępność - Ludwig zamierza wypuścić tylko 35 sztuk na cały świat.

 

 

Akustyczne Zestawy perkusyjne

Perkusja

Marcin Jahr poprowadzi klinikę perkusyjną w Poznaniu
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz