Świat sztuki rozpacza - nie żyje Chick Corea

Świat sztuki rozpacza - nie żyje Chick Corea

12 lutego 2021, 13:00

To kolejny dewastujący cios dla świata sztuki - w wieku 79 lat zmarł Chick Corea, jeden z najwybitniejszych muzyków ostatnich dziesięcioleci. Niezrównany improwizator przegrał walkę z chorobą nowotworową. 

 [img:2]

 

Świat muzyki w żałobie - nie żyje Chick Corea, legendarny muzyk, niezrównany improwizator, kamień węgielny takich formacji jak Return tu Forever czy Chick Corea Elektrik Band. CC współpracował z największymi tytanami muzyki XX wieku, jak chociażby Miles Davies, Herbie Hancock czy Bobby McFerrin. Ten niezrównany magik klawiszy miał okazję grać również z takimi postaciami świata gitary jak John McLaughlin, Pat Metheny i jest uznawany powszechnie za jednego z "ojców sukcesu" Ala Di Meoli. Informacja o śmierci muzyka znalazła się na jego profilu w mediach społecznościowych, przyczyną śmierci Chicka był niezwykle rzadki i niedawno odkryty rodzaj raka. Spoczywaj w pokoju Mistrzu!  

 

[img:1]

Blues & jazz
Pat Metheny - "Road To The Sun" już w sprzedaży
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz