Janek Pentz zagra w Nowym Świecie Muzyki

Janek Pentz zagra w Nowym Świecie Muzyki

18 lutego 2021, 18:10

Już w niedzielę Janek Pentz, akustyczny gitarzysta fingerstyle i kompozytor, wystąpi dla Państwa na żywo, proponując przedpremierowo repertuar z nadchodzącego albumu "Paradox.[img:1]

Koncert odbędzie się zgodnie z wszelkimi wymogami sanitarnymi.
Gościem specjalnym koncertu będzie wybitny perkusista młodego pokolenia, IGOR FALECKI.

Niedziela, 21.02.2021, godz. 19:00
Nowy Świat Muzyki
ul. Nowy Świat 63, Warszawa

Bilety: 35 zł (do nabycia przed wejściem na koncert)

JANEK PENTZ to młody gitarzysta i kompozytor kojarzony ze sceną gitary fingerstyle, mający za sobą wspólne koncerty z artystami takimi, jak m. in. Tommy Emmanuel, Andy McKee, Andrew York czy Daniel Cavanagh z zespołu Anathema. Koncertował z powodzeniem w Polsce, Niemczech, Austrii, Belgii i Holandii, jest także autorem ścieżek dźwiękowych do filmów dokumentalnych. Jego autorskie kompozycje to wynik przenikania się różnych pierwiastków krążących we wnętrzu gitarzysty, w tym rockowej ekspresji i klasycznego operowania materiałem dźwiękowym.

Ostatni album "Eternity" to, zdaniem Piotra Barona, nie tylko "cudownie zaprojektowana okładka", ale także "ładna, a przede wszystkim mądra" zawartość. Jak powstawał ten album i jakie niesie ze sobą emocje?
– Płyta przyjmuje nieco koncepcyjny charakter. Zaczyna się bardzo burzliwie. Potem przechodzi przez nastroje związane z pewnym mrokiem, ale także pewnym wyciszeniem. Na końcu, w utworze tytułowym, podsumowuje to bardziej holistycznym spojrzeniem na całą materię, w której my jako ludzie się poruszamy. Te utwory łączą to, co udało mi się nagromadzić w sensie dźwiękowym i w sensie doświadczeń czysto ludzkich – opowiada muzyk.
www.janekpentz.com
www.facebook.com/janekpentz
www.instagram.com/janekpentzguitar

Źródło: materiały prasowe

Alternatywa Polskie
Pat Metheny - "Road To The Sun" już w sprzedaży
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz