TORUS - Nowy, stałokątowy system od Martin Audio

TORUS - Nowy, stałokątowy system od Martin Audio

1 marca 2021, 11:00
Producent: Martin Audio

Firma Martin Audio zaprezentowała najnowszy, stało kątowy system TORUS. To nie tylko pierwszy taki system w ofercie producenta, ale pod wieloma względami zupełnie unikatowy produkt na rynku rozwiązań nagłośnieniowych w ogóle. 

TORUS został zaprojektowany z myślą o wszystkich tych aplikacjach, gdzie jest potrzebne praktyczne, optymalne i przystępne cenowo rozwiązanie, potrafiące zagrać na 15-30 metrów i wygenerować odpowiedni poziom SPL oraz do miejsc, w których konstrukcja typu line array się nie sprawdzi. 

 

[img:3]

 

W pojedynczym module TORUS pracuje umieszczony frontowo przetwornik 12" zapewniający dużo lepszą transmisję średnich częstotliwości oraz trzy drivery 1.4" z kopułką wykonaną z polimeru, który zapewnia doskonałe parametry brzmieniowe nawet przy najwyższych poziomach SPL. 

Kolumny są dostępne w dwóch wariantach: T1215 o dyspersji pionowej 15 stopni oraz T1230 o dyspersji 30 stopni. Dzięki temu, projektant może tak dobrać moduły oraz łączyć dwa rodzaje, aby zapewnić optymalne pokrycie nawet najbardziej trudnej pod względem architektury przestrzeni. 

 

 

W wyjątkowy sposób w nowym systemie Martin Audio, została rozwiązana kwestia dyspersji horyzontalnej. TORUS jest wyposażony w technologię Dynamic Horn Flare, dzięki której użytkownik może z łatwością zmieniać dyspersję w zakresie 90, 60 lub 75 stopni (asymetrycznie). Jednak technologia ta nie tylko pozwala na zmianę konfiguracji i zablokowanie falowodu, ale także dostosowuje ułożenie całego falowodu względem wylotu tuby, co w połączeniu z jego zakończeniem charakteryzującym się niską dyfrakcją gwarantuje doskonałą geometrię i optymalną wydajność niezależnie od wybranego kąta.

Każdy moduł TORUS jest zamknięty w wykonanej ze sklejki obudowie, pokrytej odporną farbą strukturalną, która w połączeniu z wygodnymi uchwytami ułatwia transport, instalację i konfigurację.

 

[img:1]

 

Zintegrowany system riggingowy umożliwia instalację nawet sześciu modułów w układzie horyzontalnym zapewniającym pokrycie 180 stopni, podwieszenie maksymalnie sześciu elementów, a także instalację pod dedykowanym, wiszącym subwooferem SXCF118 lub umieszczenie pojedynczego modułu TORUS na sztycy wpiętej w otwór pole mount w subwooferze.

Obydwa modele są wyposażone w złącza NL4 umieszczone na panelu tylnym i są zasilane z pomocą wzmacniaczy Martin Audio iKON, wraz z obsługą sterowania po protokole VU-NET i wsparciem dla technologii Dante. 

 

Wraz z nowym systemem, producent zaprezentował również nową wersję oprogramowania DISPLAY z numerem 3.

 

TORUS jest pierwszym produktem, który można umieścić w aplikacji, w środowisku 3D i dzięki temu automatycznie zoptymalizować konfigurację i filtry tak, aby zapewnić spójne i precyzyjne pokrycie. 

 

[img:2]

 

Systemy liniowe

Gdzie kupić?

Martin Audio Martin Audio martin-audio.com

Dystrybucja w Polsce:

Phono Media

adres:
ul. Botaniczna 44 04-543 Warszawa

HiFi

Ciekawe instalacje: System nagłośnienia Teatru Nowego w Zabrzu
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz