Barco publikuje wyniki za 2020 rok - sprzedaż spadła o 29% w stosunku do 2019

Barco publikuje wyniki za 2020 rok - sprzedaż spadła o 29% w stosunku do 2019

3 marca 2021, 08:00
Producent: BARCO

Z podsumowania raportu rocznego wynika, że roczna sprzedaż w 2020 roku wyniosła 770 milionów euro, co oznacza spadek o 29% w porównaniu z rokiem 2019. Odzwierciedla to wpływ pandemii COVID-19 na rynki końcowe we wszystkich regionach.

Marża zysku brutto za rok spadła o 3% do 37%, głównie z powodu niekorzystnej sytuacji na rynku produktów oferowanych przez firmę. Czwarty kwartał poprawił się w stosunku do trzeciego kwartału, nastąpił wzrost zamówień o 20% i wzrost sprzedaży o 17% - przy czym wszystkie działy przyczyniły się do tego postępu.

 

[img:1]

 

Sprzedaż w 2020 roku została podzielona na następujące wartości procentowe w trzech oddziałach:

 

  • 38% Rozrywka
  • 28% Przedsiębiorstwa
  • 34% Opieka zdrowotna

 

Pomimo naszych wysiłków i wielu podjętych przez nas środków nie mogliśmy zapobiec gwałtownemu spadkowi naszych wyników, ponieważ zakłócenia w łańcuchach dostaw i wymagania wytrąciły z równowagi popyt. Ale z pewnością  jesteśmy gotowi do ponownego wzrostu, kiedy nasze kluczowe rynki znów staną się w pełni aktywne, w „nowej normalności” .

Jan De Witte - CEO firmy Barco

 

więcej: www.barco.com
Multimedia Projektory Ekrany, tablice
Hala sportowa MOSiR w Łańcucie wyposażona w systemy RCF
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz