Gadżety perkusyjne godne uwagi

Gadżety perkusyjne godne uwagi

24 marca 2021, 10:00

Ciekawy gadżet perkusyjny znacząco poszerza spectrum brzmieniowe oraz pomaga przełamać monotonię, która może się wkraść za zestawem. Przygotowaliśmy dla Was kilka interesujących przedmiotów jakie warto mieć w swoim arsenale.

 

1. Tłumiki perkusyjne Big Fat Snare Drum 

Big Fat Snare Drum to tłumiki na bębny występujące pod postacią wygodnej syntetycznej nakładki, dzięki której możemy szybko zmienić brzmienie bębna. W zależności od rozmiaru instrumentu oraz poziomu jego wytłumienia, możemy wybierać pomiędzy kilkoma dostępnymi modelami o różnej charakterystyce.

Link do sklepu

 

[img:2]

 

 

 

2. Meinl Ajuch Bells Medium MABM

Meinl Ajuch Bells Medium MABM - ręcznie wykonane, mosiężne dzwonki na hi-hat. Zaprojektowane tak, by sprostać wymaganiom współczesnych perkusistów, którzy poszukują perkusjonaliów ubarwiających brzmienie zestawu. Dzwonki w rozmiarze medium, zawieszone na plecionej lince wyposażonej w metalowy haczyk, dzięki któremu zaczepimy je na każdym statywie czy bębnie. Specyfikacja: mosiężne dzwonki w rozmiarze medium, pleciona syntetyczna linka, a w zestawie płócienny pokrowiec.

Link do sklepu

 

[img:3]

 

 

3. Vic Firth VKB3 bijak do stopy

Bijak amerykańskiej firmy Vic Firth wykonany z filcu pokrytego miękkim materiałem, który imituje pod względem zarówno wyglądu, jak i brzmienia bijaki stosowane w pierwszej połowie XX wieku. Wykonany z owczej wełny, co daje bardzo miękki, vintage'owy dźwięk centrali, idealny do jazzu i innych delikatnych stylów muzycznych.

Link do sklepu

 

[img:4]

 

 

4. Meinl Cymbal Bacon - łańcuszek do talerzy

Estetycznie wykonany łańcuszek do talerzy. Pogłębia brzmienie talerza, nadając mu więcej piaszczystego wybrzmienia. Świetnie sprawdza się na selektywnych blaszkach, którym brak wybrzmienia. Długość około 27 cm, a zawieszenie pasuje do każdego rodzaju statywów.

Link do sklepu

 

[img:5]

 

 

5. Meinl SB204 Multi-Rod Bamboo XL - rózgi perkusyjne

Rózgi perkusyjne wykonane z prętów bambusowych. Wyposażone zostały w wygodny uchwyt, a pierścienie pozwalają regulować rozpiętość rózg. Ich budowa pozwala na uzyskanie bardziej delikatnego brzmienia bębnów i talerzy, a gumowe pierścienie do zmiany dźwięku w tym znacząco pomagają.

Link do sklepu

 

[img:6]

 

 

6. MEINL CRING Ching Ring tamburyn na hi-hat 6"

Mini-tamburyn z wyższej półki o naprawdę lśniącym brzmieniu. Rozmiar 6" idealnie sprawdzi się na każdym talerzu czy bębnie. Stosuje się go na górnym talerzu, dzięki czemu otrzymujemy bardzo ciekawe brzmienie.

Link do sklepu

 

[img:7]

 

 

Akcesoria

Perkusja

PORADNIK: Dynamika i akcentowanie w perkusji
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz